Про це повідомляє "Європейська правда".

Читайте також: Нам вдалося вивести з себе Генсека Ради Європи, – Геращенко про участь українців у сесії ПАРЄ

Під час обговорення цього питання доповідачка Петра де Суттер заявила про припинення дебатів та відкладання розгляду даного питання до січня 2019 року.

Я почула дуже емоційні аргументи, навіть гнів (щодо спроби "прощення" Росії. – 24 канал). Були і конструктивні аргументи. Та ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня,
– пояснила вона.

За пропозицію доповідачки проголосувало 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися.

Для зміни санкційних правил щодо Росії необхідна була підтримка щонайменше двох третин депутатів. Українські депутати розцінили цей підсумок голосування як успіх.

Нагадаємо, осіння сесія парламентської асамблеї Ради Європи відбуватиметься у Страсбурзі 8-12 жовтня. Одне із найбільш резонансних питань, яке стосується перегляду повноважень та права на голосування національних делегацій, обговорюватимуть у вівторок, 9 жовтня.

Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.