Командир екіпажу БпЛА "Кара небесна" 4 бригади НГУ "Рубіж" Андрій Отченаш в етері національного телемарафону розповів, що останнім часом росіяни значно удосконалили свої дрони. Вони планують долати українські системи радіоелектронної боротьби.

Дивіться також Не даємо ворогу рухатися й накопичуватися: офіцер розповів про бої на Сході

Українські оператори теж вміють обходити російські РЕБи

За словами військового, бійці бригади "Рубіж" теж намагаються не відставати та знаходити ще новіші варіанти. Нововведення допомагають військовим залітати далеко в тил ворога і знищувати там техніку, артилерійські системи та інші об'єкти.

Але потрібно розуміти, що кількість безпілотних комплексів у Росії в 10 разів більше, ніж в України через те, що у них є Китай – партнер, який дає їм просто мільйонні комплектуючі для створення безпілотних авіаційних комплексів,
– говорить командир "Кари небесної".

На думку військового, головною проблемою для українських військ наразі є сильна перевага росіян у кількості дронів через безперервне постачання китайських комплектуючих.

Досягнення України у виробництві та застосуванні БпЛА

  • Офіцер Королівського флоту Великої Британії, експерт з ППО Том Шарп говорить, що Україна перемагає у ракетно-дроновій війні, ППО Росії наразі у стані хаосу. Україна успішно вражає російський флот у Чорному морі, топлячи один за одним кораблі окупантів.
  • Сили оборони України навчились уражати ворожі об'єкти у глибокому тилу Росії. Про це свідчать нещодавні удари по російських НПЗ, зокрема і в Новоросійську 17 травня 2024 року. ГУР атакувало там щонайменше 2 нафтобази та 2 термінали.
  • Економіст Олег Пендзин розповів, що знищення НПЗ у Росії вже почало впливати на економіку країни-агресорки. На сьогодні понад 10% російської нафтопереробної промисловості паралізовано.
  • Сили оборони України мають на озброєнні різноманітні далекобійні безпілотники, як-от "Лютий", "Бобер", "Морок", "Брама" на базі літака "А-22", а також "Ніндзя". Останньому, найімовірніше, належить абсолютний рекорд по дальності ураження – НПЗ у Башкирії, до яких більш ніж 1200 кілометрів.