Видання "Донбас. Реалії" оприлюдинло один із варіантів остаточного розведення військ на Донбасі. Заступник командувача штабом Операції об'єднаних сил Богдан Бондар підтвердив цю інформацію.

Дізнайтеся, як і на яку відстань розводитимуть війська

Згідно з цим проектом, "сірими зонами" можуть стати:

– Широкіно;
– Піски;
​– Гранітне та інші підконтрольні Україні населені пункти.

Також у демілітаризовану зону увійдуть:

​– Опитне;
​– Світлодарськ;
​– Кримське;
​– Павлопіль;
​– Катеринівка;
​– Луганське.

Частково демілітаризованими будуть Талаківка та Бердянське.

Що таке "сіра зона"?Термін "сіра зона" часто використовується у військовій літературі. В Україні він з'явився у 2014 році, після того як були підписані Мінські угоди. "Сірою зоною" називається нейтральна територія по обидва боки лінії фронту. У деяких місцях її ширина становить кілька кілометрів, в інших – всього 200-300 метрів.

Кабінет Міністрів складає спеціальний перелік населених пунктів, що опинилися на лінії зіткнення. Юридично ці міста, села і селища підконтрольні українському уряду. Однак фактично там взагалі немає ніякої влади. Нерідко в таких населених пунктах немає електрики, продуктів і вугілля для опалення будинків, не кажучи вже про медичну допомогу та інші соціальні сервіси. До того ж, у "сірій зоні" діють диверсійні групи, а міста і села часто потрапляють під обстріл.

Актуально: Мирні жителі Золотого-4 звернулися до Зеленського: виступають проти розведення військ

За словами Богдана Бондара, противник відходитиме з Ясинуватої, частково з Донецька, і з Сокільників. Тобто з тих населених пунктів, що не контролюються ЗСУ. Усі ці питання повинні будуть розглядатися у "нормандському форматі".

Також Бондар поінформував, що українська сторона планує перейти до розведення сил на інших ділянках після того, як завершиться процес розведення у Станиці Луганській, Петровському і Золотому.

Що відомо про розведення військ на Донбасі?

1 жовтня Президент України Володимир Зеленський заявив, що на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині. У свою чергу спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив, що розведення сил і засобів стартує 7 жовтня.

Міністр оборони Андрій Загороднюк уточнив, що українські військові відійдуть на відстань, яка дозволить одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей російськими окупаційними військами.

Чому розведення військ ще не почалося?

Розведення військ так і не розпочалося 7 жовтня, адже це можливо лише за умови, коли проросійські бойовики припинять вогонь у районах, де має відбутися відведення, та дотримуватимуться режиму тиші упродовж щонайменше 7 діб. Натомість окупанти не припиняють стріляти.

6 жовтня Білецький разом з ветеранами бойових дій на Донбасі прибули в Золоте. На місці вони заявили, що готові захищати селище в разі відведення українських військ.


Карта окупованих територій Донбасу / інфографіка 24 каналу