Розведення мало розпочатись 7 жовтня – дату обрали під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Про це сказав глава МЗС України Вадим Пристайко під час пресконференції з главою МЗС Латвії Едгарсом Рінкевичсом у Києві.
Важливо: Мирні жителі Золотого-4 звернулися до Зеленського: виступають проти розведення військ
Україна чекатиме семиденного періоду без порушень режиму тиші, який "покаже серйозні наміри сторін і готовність до подальших переговорів по розведенню військ".
На превеликий жаль, ви знаєте самі, що були обстріляні кілька днів тому Петрівське і Золоте. А наскільки ви пам'ятаєте, наше рішення було у тому, що розведення починається на сьомий день після того, як на цьому конкретній ділянці зберігається мир і не буде обстрілів,
– пояснив міністр.
Він зазначив, що розведення сил передбачає відхід українських військових, але фортифікаційні споруди залишаються.
"Якщо ми побачимо, що та сторона не виконує, більш того, не дай Бог, вона планує якісь агресивні дії, наші Збройні сили займуть свої позиції", – пояснив глава МЗС.
Пристайко наголосив, що Національна поліція України буде забезпечувати охорону і безпеку цих населених пунктів.
1 жовтня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське Донецької області та в місті Золотому Луганської області. Це розведення – одна з умов Росії для зустрічі в нормандському форматі лідерів України, Німеччини і Франції. Попередньо, розведення сил в Петрівському і Золотому має статися 7 жовтня.
Проти розведення: Українці влаштували протест біля КПВВ Станиця Луганська та виконали гімн: фото і відео
Як і де відбуватиметься процес розведення військ?
У 2016 році було підписане рамкове рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені у домовленостях: у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Наразі проходить його реалізація.
Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування і є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів,
– наголосили в Міноборони.
Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи:
- відведення особового складу з обох сторін,
- демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.