В оригінальному експерименті взяли участь 3005 мешканців США. Як і можна було очікувати, підсумкові результати показали, що більшість з них взагалі не мають ніякого уявлення про швидкість свого інтернету. Понад 90% користувачів практично повністю задоволені послугами місцевих провайдерів, тому в них ніколи і думки не виникало перевірити заявлену швидкість. При цьому 80% респондентів навіть не знали умов, на яких їм надається доступ до всесвітньої павутини.

Майже 70% опитаних переконані - провайдери за будь-яких обставин повинні забезпечувати заявлену швидкість. Однак лише чверть респондентів вважає, що постачальники інтернету дійсно завжди дотримуються контракту. Половина опитаних стверджує, що їхня мережа працює з належною швидкістю у більшості випадків.

Трохи гірша статистика у користувачів мобільного широкосмугового з'єднання. Зокрема, тільки 33% власників комунікаторів і смартфонів на всі сто задоволені послугами, 38% поставили трійку за п'ятибальною шкалою.

Це дослідження є частиною програми з визначення реальної швидкості інтернету в країні. Вона направлена на те, щоб допомогти споживачам обрати правильний сервіс. Зараз комісія набирає 10 тисяч добровольців для чергового експерименту. Цього разу вони визначатимуть якість домашнього широкосмугового з'єднання. Також комісія цікавиться думкою користувачів щодо реальних способів вимірювання швидкості мобільного інтернету.

Щодо результатів вже проведеного опитування - вражає необізнаність (чи небажання бути обізнаними) американців у такій елементарній штуці, як швидкість домашнього інтернету, за який вони же платять свої кровні. Можливо, це пов'язано з рівнем життя, а може це звичайна лінь… У нас же кожен п'ятикласник зможе надати всю необхідну інформацію про свій інтернет.

Якщо ненароком ви згадали, що також не знаєте швидкість свого інтернету - її можна перевірити тут.