Подібна ситуація з українською електроенергетикою. Ми використовуємо морально і фізично устарілі об'єкти: АЕС, ГЕС, лінії електропередач. Нового нічого не будуємо. Проте час йде і дуже скоро. Українське суспільство не встигає за інноваціями в світі науки і технологій. Відстає на десятки років і державний апарат.

Сьогодні, в Німеччині активно встановлюють енергоощадні технології. Особливо, популярні сонячні батареї. Принцип дуже простий: фірма знаходить в інтернеті потрібний дах, зв'язується з власником будівлі і домовляється про експлуатацію. Якщо власник погодиться, то компанія-підрядник не з нього бере гроші, а сама платить йому і дозволяє використовувати частину енергії Сонця для власних потреб. Тому, зараз німці намагаються якомога швидше збільшити кількість новацій аби забезпечити свою країну у майбутньому достатньою кількість електроенергії, адже до 2022 року у ФРН закриються всі АЕС.

А тепер поглянемо на українську ситуацію. Мій знайомий із курортної Кирилівки на Азовському морі. Його батька дуже цікавить альтернативна енергетика, яка є вигідної: ставиш вітряк у себе на дворі; не платиш за державну енергію; економиш для своєї родини додаткову копійку і приносиш велику користь навколишньому середовищу. Знайшов і він десь фірму, яка займається виготовленням і встановленням вітряків. У родинному колі підрахували прибутки від такого "дива" в степах України. Виявляється, вигідно, бо вони здають частину житла туристам, які "намотують" достатньо за кілька тижнів відпочинку. Подумали і через деякий час пішли у селищну раду, але там від "ворот-поворот". Виявляється, в Україні встановлювати таку "екзотику" не можна, а якщо і десь знайдеш "дирку" в законодавстві, то будеш платити такі гроші, що тобі не захочеться ніяких "альтернатив".

Однак, поки український бізнес не зацікавить якась ідея, її ніхто не буде розвивати. Не дадуть чиновники!!! Це ж було і з нетрадиційними джерелами енергетики. Досі вона нікого не цікавила, окрім тих одиниць, яким є батько мого друга. В цьому році, держава звернула свій погляд на український південь, де є багато вітру і сонця. І вже розподілили, що "богом Сонця" буде Андрій Клюєв, а Рінат Ахметов - "богом Вітру". Гроші з державного бюджету пообіцяли виділити.

Виходить, що держава користується своїм монопольним положенням на енергетичному ринку. При цьому, робить це з великою шкодою для себе в майбутньому. Споживачі будуть і надалі платити за постійно зростаючі тарифи.

Ми йдемо оманливим шляхом. В Європі давно зрозуміли, що треба відбирати максимально ресурси там, де вони є, а не там де їх продають за великі гроші. Ми ж навпаки: виручаємо північного сусіда і наших оліграхів, котрі вже дуже скоро будуть мати власні сонячні, вітряні і водні джерела електроенергетики.