Ні, совість тут ні до чого. Виконавча служба започаткувала разом із прикордонниками акцію "Чужих дітей не буває" і занесла боржників аліментів у чорний список. Тепер таких на кордоні просто завертають, не випускаючи з Батьківщини.

Долучилися до акції й копи: тим, хто має борги перед своїми дітьми, заборонено водити автівку. А "вишенькою на торті" стала заборона аліментщикам полювати (не варто цю заборону недооцінювати – полювання це дуже дороге хобі, яким щиро захоплюються десятки тисяч українців).

Читайте також: Чому Порошенко ухиляється від запитань щодо справи Гандзюк

Завдяки таким ініціативам у виконавчій службі тепер вишикується шалена черга з охочих закрити свої борги перед дітьми. Ті хто не платили роками, тепер один поперед одного лізуть з грошима. Немала сума накапала – за рік сплатили на чотири мільярди гривень аліментів.

Вважаю, це елегантне вирішення реальної проблеми. Вмовляти боржників словами можна безкінечно, але дати мінімальних 800 гривень на свою ж дитину їх жаба чомусь душить. Хай на їхній совісті лишається.

Рецепт примусу виконання законів

Аліменти призначаються судом і їхня невиплата є правопорушенням. Тому, якщо правопорушника позбавити певних вигод, які є привілеєм добропорядного громадянина (на кшталт можливості виїзду за кордон), як ми бачимо це спрацьовує та повертає українця на шлях істинний – можливо й за інші, дрібні адміністративні правопорушення варто було б посилити покарання, додавши ту ж, наприклад, заборону на подорожі за кордон?

Або зловили тебе на перевищені швидкості чи на проїзді полосою для автобусів – отримуй рік заборони на відпочинок у Єгипті чи Туреччині! Як думаєте, спрацювало б? Я впевнений на 100% – так!

Читайте також: Об'єднавчий Собор без об'єднання, або Не створюймо собі кумирів!