Таку думку у коментарі сайту "24" висловила експерт зі стратегічних комунікацій ГО "Інформаційна безпека", екс-заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова.

Вона наголосила, для того, щоб правильно організувати захист інформаційного суверенітету України, у перу чергу потрібно отримати рішення вищого керівництва держави.

Читайте також: Як захистити інформаційний суверенітет України: доступно про важливе

"На жаль, зараз всі елементи захисту і всі повноваження, які стосуються інформаційної політики, розбиті між різними органами та організаціями. Якась частина з них є в Мінінформполітики, якась – у РНБО, є якісь частини інформаційної роботи у Міністерстві оборони, якісь – у СБУ, якісь у МЗС і так далі. Варто всі ці функції протистояння ворогу в інформаційній війні хоча би координувати в єдиному центрі", – пояснила Попова.

Цей центр, за її словами, має мати можливість отримувати у режимі дані моніторингів інформаційного простору, які зараз отримує, фактично, кожне відомство. Ці моніторинги мають отримуватись в електронній системі і на їхній основі мають працювати ті люди, які приймають рішення по протидії інформаційним викликам.

Окрім того, Попова підкреслила, що із цими моніторингами мають оперативно працювати аналітики, які рекомендують, наприклад: отакий фейк має бути розвіяний на рівні районної адміністрації, оцей фейк має бути спростований міністерством.

Аналітик має розуміти рівень вкиду і рівень на якому на нього будуть реагувати. При цьому, моніторити потрібно не просто українські чи закордонні ЗМІ, а і регіональні видання, які існують на окупованих територіях. Там же мають працювати люди, які можуть оперативно створювати різні формати контенту. Цей центр має тісно співпрацювати із МЗС, тому що зараз часто ідуть вкиди на рівні різних країн, на які має бути офіційна реакція держави",
– пояснила вона.

Окремо медіа експерт зазначила, що Україна не може собі дозволити погіршувати стосунки із міжнародними журналістами, як сталося у нас після скандальної публікації на сайті "Миротворця".

"Хороші стосунки та співпраця із міжнародними журналістами важливі тому, що багато фейків стосовно України можуть бути спростовані журналістами із різних країн суто за рахунок їхнього доброго відношення до нашої країни", – сказала Попова.

Опубліковано в рамках спецпроекту "Вільний Інтернет" від редакції сайту 24 та ГО "Інтерньюз-Україна", в рамках проекту "Інтернет-Свобода" на кошти уряду Королівства Нідерланди.