Вирок Стерненку – сигнал усім ативник українцям
Фейсбук вибухнув постами з обуренням щодо вироку Сергію Стерненку.
До теми Вирок Стерненку: за що судять активіста та чи є надія на правосуддя
Очікувано і обґрунтовано: цей вирок загроза багатьом, хто занадто активний, занадто буйний або занадто сміливий, готовий іти з голими руками проти сильнішого супротивника, як-то корумповані мери, продажні правоохоронці або посадовці.
Цей вирок має мало спільного з правосуддям, в обґрунтуванні навіть порушені основоположні принципи Конституції – "будь-які сумніви щодо недоведеності вини тлумачаться на користь невинуватості". Суд зробив все навпаки, бо за "незастосування основного закону" ніхто не покарає і не відповість.
До речі, скоро побачите, як в інших справах, де фігурують можновладці чи силовики, даний принцип буде використано або вже використовується наповну, щоб навпаки допомогти уникнути відповідальності.
Влада ризикнула створити собі ворогів
Зверніть увагу хоча б на справи по вбиству Катерини Гандзюк або маленького Кирила Тлявова ("справа Переяслова"). В останній суддя через незначні недоліки в оформленні доказів визнавав їх недопустимими… а в справі Стерненко навіть грубі порушення процесу не викликали питань, навпаки – саме такі докази лягли в основу обґрунтування вироку.
Найбільш цікаве питання: як ризикнула влада створити собі ворога та суперника саме на підґрунті несправедливості на нерівності перед законом, – чи не найголовнішому болі та запиті українського суспільства! Невже емоції не витримали, чи тут є якийсь глибший сенс?
Рекомендуємо! Складу злочину немає: як суд сам собі протирічить у справі Стерненка
Чи не сигнал це всім нам "за що" завжди знайдеться, була б людина. Класична радянщина. І ми в цій системі ніхто і важелів впливу у нас ніяких, принаймні якщо продовжимо ковтати і стояти осторонь, бо поки що нас особисто це не стосується.
Думки, висловлені в рубриці Блоги, передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію 24 каналу