Нинішня хвиля про Волинськю трагедію – це випробування, яке і Україна, і Польща пройдуть гідно, не втративши ні відносин, ні гідності, ні обличчя.
"Волинська різня" – це один із подразників Кремля, яким вони ще будуть намагатися нас стравлювати, використовуючи націоналістів, недалекоглядних політиків та шукачів шарових електоральних рейтингів з обох боків. А такі є, причому знову ж таки, з обох боків.
Політичні провокації були, є і будуть. Тому не варто окремих політиків сприймати за весь народ, і це стосується і украінців, і поляків.
Схожі провокації відбуваються і у польсько-німецьких відносинах. Особливо з наближенням знакових дат. Схожа ситуація і у нас.
Сьогодні Україна не в найкращій формі, війна проти РФ виснажує наші ресурси, але ми повинні дати повну та вичерпну науково-історичну відповідь на всі закиди щодо Волинської трагедії.
Були смерті – факт, з обох боків! Поляки не святі, точно такий же факт, як і не святі українці. І визначення хто із нас менш святий, не дасть щастя у майбутньому нікому.
Але наукові історичні висновки мають бути з нашої сторони, не для того щоб довести чиюсь неправоту, а щоб уникнути політичних спекуляцій у майбутньому. І не виховувати в собі комплексів меншовартості перед сусідом, а убезпечити майбутні покоління від політичних маніпуляцій. До поляків багато питань, щодо іх діяльності на територіі України в ті роки! Але і діяльність УПА теж виходила далеко за рамки доброчинності.
Тому відповідати потрібно, бо не так давно, за президентства Кучми/Кваснєвського, ці ж питання підіймалися. Це означає, що вони актуальні і хвилюють як мінімум польську сторону.
Я вірю, що нас чекають спільні світлі сторінки історії, але їх треба творити, а не ображатися що хтось.., щось.., десь..!
Їх необхідно творити, через спільні військові та економічні проекти, літературу, культуру, мистецтво та кіно! Потрібно шукати мир, і за нього боротися, а не шукати слабкі сторони і думати, де уколоти свого сусіда.
Є два види співіснування сусідів: мир та війна!
Обирати нам!
Читайте також: Хто "розгойдує" ненависть між українцями та поляками навколо Волинської трагедії