Про це 24 каналу розповів голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. Раніше повідомлялось про те, чому санкції проти Росії стали українським плацебо з обмеженим результатом.

Важливо Угорщина виступила проти нового пакету санкцій проти Росії, – FT

Потрібен жорсткий контроль за дотриманням санкцій

Божко зазначив, що новий санкційний пакет продовжує санкційну політику Заходу щодо Росії. Однак для України більш ефективними були б не нові санкції, а жорсткий контроль за дотриманням попередніх санкцій. Санкційний ресурс Європи вичерпний і не все нове вона може ввести.

Європа може вводити нові санкції, озираючись на історію з ринком енергетики, на який впливає Росія тощо. А ось задраїти шпарини у попередніх санкціях було б насправді великою допомогою Україні. Європейським інституціям слід суттєвіше працювати над тим, щоб обійти теперішні санкції було неможливо,
– зауважив голова центру політичних студій "Доктрина".

Божко про те, якою має бути санкційна політика проти Росії: дивіться відео

За старі прогалини ніхто не відповідає

Він продовжив, що постачання товарів подвійного призначення заблокували ще на початку повномасштабного вторгнення. Однак у санкційній політиці існують величезні прогалини, навіть у дотриманні рішень Євросоюзу конкретними національними урядами. Дуже часто за ці старі прогалини ніхто не відповідає, і Росія знаходить шпарини в санкціях.

"Не так важливі навіть нові санкції, як реальне дотримання вже ухвалених норм. До того ж ці норми треба постійно коригувати. Наприклад, засвітились нові методи обходу санкцій, засвітились нові підприємства, які треба тепер унести до переліку. Треба тримати руку на пульсі, щоб санкційне законодавство залишалось актуальним у поточному часі", – наголосив Божко.

Санкції проти Росії: останні новини

  • Єврокомісія підготувала 9 пакет санкцій проти Росії, який пропонує затвердити країнам-членам. Про це 7 грудня оголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
  • Міністерство торгівлі США додало 24 компанії до "чорного списку" експортного контролю, з яких 10 юридичних осіб базуються в Росії. Все через підтримку військової або оборонно-промислової бази РФ.
  • Обмеження ціни на російську нафту в 60 доларів – це перемога чи програш в енергетичній битві? На жаль, енергетична гра значно складніша, вона ведеться на багатьох рівнях, і за одним рішенням не можна визначити переможця.