Власне про це у своєму твіттері пише один із провідних речників російської дипломатії та пропаганди, голова комісії Ради Федерації з інформаційної політики Олексій Пушков.

До теми: Соромно за президента, – Сенцов про скандал із Зеленським у Золотому

Він прокоментував суперечку президента Зеленського з добровольцями, які прибули захищати місто Золоте на Луганщині у випадку відступу ЗСУ.

Київ не готовий до розведення військ. Поки Зеленський умовляє "добробатів" покинути позиції, момент для зустрічі "четвірки" зсувається в неясне майбутнє,
– зазначає Пушков.

Далі він додає свій висновок: мовляв, проведення саміту у нормандському форматі залежить від результату суперечки Зеленського з ветеранами АТО.

Так, готовність нульова,
– підсумовує пропагандист.

Що відомо про скандал із Зеленським у Золотому?

Президент прибув у місто на Луганщині, аби поспілкуватися з озброєними людьми, які називають себе добровольцями та осіли там від початку жовтня. За словами українського президента, про добровольців йому розповіли місцеві жителі – нібито "група озброєних людей оселилася на околиці у приватному будинку", чим неабияк перелякала людей.

У Командуванні Об’єднаних сил, своєю чергою, заявили, що ці люди не мають жодного стосунку ані до ЗСУ, ані до силових відомств, тому не мають права перебувати та діяти у районі проведення ООС.

Сама ж розмова між президентом і добровольцями вийшла дуже емоційною. Під час однієї зі словесних перепалок гарант відмовився вислухати бійця, який розповідав йому про акції "Ні капітуляції", що відбуваються по Україні, та зверхньо додав: "Я президент, мені 42 роки, я не лох якийсь. Кажу тобі – зброю приберіть".

Під час іншої – Зеленський заявив, що йому "пофіг, з ким буде перемир'я".

Основною темою спілкування гаранта з добровольцями було розведення військ, що має відбутися у Золотому. Зеленський переконує, що він і місцеві жителі є готовими до цього, натомість добровольці виступають проти.

Розведення військ: що про це відомо?

  • Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську ще 1 жовтня сторони домовилися про розведення військ на Донбасі. Начебто лише після цього може відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки".
  • Так, розведення мало стартувати 7 жовтня, втім, цього так і не сталось, бо проросійські бойовики увесь час ведуть обстріл українських позицій.
  • Розведення сил можливе лише за умови режиму тиші впродовж 7-ми днів.
  • Втім, в Україні частина громадян залишається не вдоволена домовленостями, досягнутими у Мінську.
  • Зокрема, група добровольців, ветеранів АТО, волонтерів у жовтні поїхали у Золоте (одна з позицій, де мають бути розведені війська) та заявили, що захищатимуть мирне населення селища і не допускатимуть відступу українців з цієї позиції.

розведення військ
Розведення військ на Донбасі / інфографіка 24 каналу

Чи мають добровольці піти з Золотого? – дивіться опитування 24 каналу