Як розповів адвокат Сергій Тарасюк у коментарі "Українській правді", Алякіна затримали 14 листопада о 10 годині ранку на розі вулиць Пилипа Орлика та Інститутської. Затримували його працівники департаменту карного розшуку Нацполіції.
Дізнайтеся: Хто така Анна Скороход, яка звинувачує владу в переслідуванні її чоловіка
Тимчасове затримання вже пройшло, він, скажемо так, пройшов через усі процедури, і наразі триває процедура екстрадиційної перевірки. Фактично була ще одна процедура, яка не є передбаченою законом. Мовиться про повторне затримання, це законодавством не передбачено,
– розповів Тарасюк.
Адвокат додав, що підстави для затримання були ті самі, що і рік тому. Тому це фактично ще одна екстрадиційна перевірка Генеральної прокуратури.
Карта Алякіна у базі розшуку Інтерполу
Далі Алякіна мають доправити до ізолятора тимчасового тримання, а пізніше – обрати запобіжний захід у вигляді тимчасового арешту. На думку адвоката, засідання суду відбудеться 15 або 16 листопада.
Через незаконне затримання захист Алякіна має намір звернутися до до Державного бюро розслідувань.
Важливо! У серпні 2018 року Алякіна вже затримували на Київщині. Три місяці він перебував під вартою, поки Новозаводський районний суд м. Чернігова не змінив своїм рішенням запобіжний захід на домашній арешт. У січні 2019 року його скасували, встановивши, що Алякін має українське громадянство.
Що кажуть правоохоронці
Алякіна, який перебуває у міжнародному розшуку, затримали як підозрюваного у справі щодо шахрайства в особливо великих розмірах.
Як повідомляють у пресслужбі Генеральної прокуратури, громадянство України Алякіна було двічі скасоване міграційною службою. Зазначають, що при оформленні він надав неправдиві відомості та підроблені документи. Алякін оскаржував це рішення через суд, однак програв.
Що відомо про Олексія Алякіна
З 2000 року він працював заступником голови департаменту промисловості Міністерства майна РФ, з 2008 року був гендиректором Науково-дослідного фізико-хімічного інституту ім. Карпова у Москві. У березні 2013 року Олексій Алякін продав частки в банках "Кедр" і "Пушкіно", який у вересні того ж року позбувся ліцензії і пізніше був визнаний банкрутом. За справою банку у Росії його підозрюють у шахрайстві.
Цікаво! Це якесь знущання, – депутатка "Слуги народу" розплакалася у Раді через ігнорування її правок
Чому в Україні виник скандал навколо затримання Алякіна
Депутатка від "Слуги народу" Анна Скороход є його цивільною дружиною. 14 листопада під час виступу у Раді у затриманні свого чоловіка вона звинуватила чинну владу – нібито його затримали "за доручення одного із заступників Адміністрації Президента". За її словами, підставою для цього стали "її голосування в залі, відстоювання державної власності ГТС, а також червона кнопка проти відкриття ринку землі".
Сьогодні за мої політичні уподобання, мої політичні бачення та за те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція, за дорученням одного з заступників голови Адміністрації Президента, одного з замів генерального прокурора Каська… мого чоловіка було затримано незаконно,
– наголосила Скороход.
У фракції "Слуга народу" на такі закиди вже відреагували. Як зауважив очільник представництва політсили у парламенті Давид Арахамія, Скороход, найімовірніше, виключать із фракції "Слуги народу", бо вона не виконує жодних її рішень.
"Немає ніякого сенсу перебувати у фракції та не підтримувати жодного рішення фракції. Подивіться голосування. Навіщо вона? Людина не виконує жодного рішення фракції, – зазначив він.
Щодо її чоловіка, за словами Арахамії, той погрожував депутатами профільного комітету з енергетики, і цим мають зайнятися правоохоронці. Крім того, лідер фракції "Слуга народу" звинуватив Скороход у тому, що вона пропонувала хабарі іншим народним обранцям.