З 27 липня 2020 року на Донбасі діє перемир'я, але бойовики постійно його зривають. Відтак, Україна продовжує зазнавати бойових втрат.

Читайте також Війна на Донбасі: ситуація на фронті у 2022 році

Бойові втрати на Донбасі у 2022 році: список

Лютий

  • Антон Сидоров. 19 лютого зазнав смертельного осколкового поранення біля Миронівського. Був капітаном 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.
  • Денис Кононенко. Потрапив під мінометний обстріл бойовиків 19 лютого. Врятувати його не змогли. Військовий був водієм мотопіхотної роти.
  • Ігор Демидчук. Загинув 21 лютого внаслідок артилерійського обстрілу противника. Старший лейтенант служив у Десантно-штурмових військах, був командиром 60-ї десантно-штурмової роти.
  • Олександр Стельмах. Також загинув 21 лютого у результаті артилерійського обстрілу російських найманців. Штаб-сержант служив у Десантно-штурмових військах.
  • Ігор Слівка. Загинув 22 лютого внаслідок мінометного обстрілу противника. 51-річний бойовий медик був родом з Могилева-Подільського, що на Вінниччині. Служив у Збройних силах за контрактом із квітня 2017 року.

Січень

  • Ігор Тичина. 1 січня на 21-му році життя у Харківському госпіталі помер поранений український військовий. Тичина служив у складі 95 десантно-штурмової бригади. Він отримав поранення 27 грудня 2021 року і з цього часу перебував у комі.
  • Ілля Супрун. Підірвався на вибухівці 10 січня у районі селища Крута Балка. Був старшим лейтенантом, командиром інженерно-саперного підрозділу 25 окремої повітряно-десантної бригади.
  • Віталій Петренко. Також загинув внаслідок підриву на вибухівці 10 січня біля селища Крута Балка. Старший солдат інженерно-саперного підрозділу 25 окремої повітряно-десантної бригади.
  • Віктор Кучеренко. Загинув від кулі ворожого снайпера 11 січня неподалік Новотошківського. Служив старшим солдатом, навідником кулеметного відділення кулеметного взводу механізованого батальйону 17-ї окремої танкової бригади.

Смертельні атаки ворога у 2021 році

У 2020 році на Донбасі загинуло щонайменше 76 військових ЗСУ. Український міністр оборони Олексій Резніков заявив, що життя 43 з них забрав снайперський вогонь окупантів. Він пояснив, що російські найманці діють вкрай підступно. Адже таких пострілів не чує й не бачить моніторингова місія ОБСЄ.

За словами Резнікова, найкраща тактика реагування на снайперський вогонь – це застосування артилерії, гранатометів або мінометів. Втім, у такому випадку ОБСЄ зафіксувала б публічне порушення з боку ЗСУ. Росіяни натомість використали б це як привід звинуватити Україну в порушенні режиму тиші.