Про це йдеться у звіті “Закордонний збір економічної інформації та промислове шпигунство”.

“Я не думаю, що це нормально, коли економіка Росії та Китаю будується на інформації Сполучених Штатів. Ми не будемо замовчувати проблему, ми стурбовані нею і шукатимемо вирішення”, - каже Роберт Браянт.

За словами фахівців з кібербезпеки, Москва та Пекін експлуатують американський кіберпростір по-різному. До сфери зацікавлень китайців здебільшого входять ІТ-дослідження та розробки. Хто конкретно стоїть за мережевими вторгненнями - невідомо - це можуть бути як урядові служби, так і окремі корпорації.

“З Китаєм ми вели активні двосторонні переговори щодо авторських прав, права інтелектуальної власності та інших проблем. Над цим ми працюємо багато років, певний прогрес є, але його замало”, - каже Вікторія Ньюленд.

Щодо росіян, то у Вашингтоні впевнені: Москва здебільшого шукає інформацію економічного характеру. Фахівці зазначають, що найбільшу загрозу нацбезпеці США становить розголошення військової інформації країнам-недругам - Ірану та Північній Кореї. Втім, найбільше у Вашингтоні бояться шпигунів-інсайдерів, які готові продати державні секрети.