Про це повідомив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба у соцмережі X (раніше твітер). Він зазначив, що це важливий крок.

Дивіться також У Гаазі виступили за створення спецтрибуналу для Росії: які держави підтримали Україну

Важливий крок

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав рішення КМРЄ і подякував усім його членам, які підтримали цей крок.

"Це важливе рішення доручає генеральному секретарю РЄ підготувати необхідні документи для сприяння консультаціям в Ключовій групі з питань трибуналу та потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про його фактичне створення", – зазначив він.

Крім цього, очільник МЗС України додав, що рішення Комітету міністрів Ради Європи схвалює подальшу роботу над можливою додатковою угодою щодо фінансування такого трибуналу.

Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України,
– підкреслив очільник українського МЗС.

Кулеба наголосив, що зараз триває робота над запуском трибуналу, який буде важливим не лише для українців.

"Ми продовжуємо працювати над тим, щоб повноцінно працюючий трибунал здійснював це правосуддя. Це критично не лише для всіх українців, які постраждали внаслідок російської агресії, а й для всіх народів, які прагнуть жити в мирному та безпечному світі", – резюмував дипломат.

У Гаазі виступили за створення спецтрибуналу для Росії: що про це відомо

  • У Гаазі на початку квітня відбулася конференція "Відновлення справедливості для України". На цьому заході держави підписали важливу політичну декларацію.
  • Ці держави висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування та відповідальності за всі порушення міжнародного права, скоєні Росією під час розв'язаною нею ж війни проти України, включно зі злочином агресії.
  • Дмитро Кулеба теж був присутній на цій конференції і зазначив, що 2 роки тому всі категорично відкидали ідею спеціального трибуналу для Росії за агресію проти України, а рік тому здавалося, що вона загрузла у суперечках між державами.
  • Так, у Гаазі 44 країни підтримали створення спецтрибуналу для Росії за злочини проти України.