Таку заяву він зробив під час Українського ланчу, що відбувається у межах Мюнхенської безпекової конференцію. За словами українського президента, він сподівається, що таку ідею вдасться втілити в життя.
Зверніть увагу! Зеленський про 12 мюнхенських кроків до миру: Можна було запитати в нас
Він додав, що це питання обговорювали під час останнього нормандського саміту, який пройшов у Парижі 9 грудня. Також воно стоїть на порядку денному Тристоронньої контактної групи в Мінську.
Щодо того, хто може протягом виборів, підготовки… забезпечити безпеку. Ми бачимо, що це спільний кордон, спільні патрулі. Думаю, що у нас є можливість дотиснути, щоб там були як українці, так і представники тимчасово окупованих територій, так і ОБСЄ,
– зауважив президент.
Хто саме з "представників окупованих територій" міг би взяти участь в такому патрулюванні, Зеленський не уточнив.
Зауважимо, що зараз зону конфлікту на Донбасі (як окуповані, так і підконтрольні Києву території) моніторять спостерігачі ОБСЄ. Ще за попередньої влади просували ідею запровадженя миротворчого контингенту ООН. Він би мав стежити за ситуацією на окупованих територіях аж до українсько-російського кордону. Щоправда, російський президент Володимир Путін хотів під виглядом миротворців легалізувати на території України власні війська. Вони мали б розмістттися між українськими військовими та бойовиками на лінії зіткнення.
Раніше під час виступу на самій Мюнхенській конференції Зеленський заявив, що Україна хоче запропонувати секторальний принцип розведення військ на Донбасі. Відповідно до нього, лінія розмежування розбивається на сектори. А далі відбувається поступове розведення сил і засобів.
Український президент наголосив, що перехід від одного сектора до наступного є можливим лише після того, як спостерігачі ОБСЄ верифікують відсутність будь-яких збройних формувань, озброєних військ і військової техніки.
Радимо ознайомитися! Володимир Зеленський виступив у Мюнхені: відео