Про це 24 Каналу заявив народний депутат, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки Роман Костенко, зауваживши, що увесь ресурс ворога формується на території Росії. А знищувати його уже на українській території – доволі складно. Зазначимо, глава Пентагону порадив Україні зосередитися на ураженні інших цілей.
Дивіться також Збивали дрони нафтобазою: у Смоленській області після атаки дронів виникла масштабна пожежа
"Воно вже бере участь у бойових діях. Для цього потрібно і ризикувати нашими людьми. Набагато важче, коли машина заправлена, у бою, і її знищити, ніж зробити так, щоб вона просто не виїхала з ангара", – наголосив Костенко.
Важливо знищувати економіку та ресурси, які впливають на ведення війни Росії проти України. Нафта та паливо – серед цього.
Питання дипломатії
Українські військові зобов'язані бити по тилу окупантів більше, аніж вони це роблять нині. Засоби, які є у них, зазначив нардеп, не завдають такої шкоди, як би хотілося. Для того, аби завдавати противнику безповоротних втрат, необхідні ракети. Над цим нині працює український оборонно-промисловий комплекс. Це дасть паритет Україні.
Що стосується, партнери "хочуть чи не хочуть", – це вже питання дипломатії. Наприклад, якщо нам кажуть наші партнери: "Ви не б'єте по НПЗ, а ми вам даємо ракети Tomahawk, які летять на 1000 кілометрів. Ви ними не стріляєте, а стріляєте тільки у відповідь". Якщо оцей паритет вони б змогли встановити, можна було б подумати", – сказав секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки.
Ракета дальнього радіуса дії для України – це зброя стримання проти Росії на рівні з ППО. Це запорука того, що росіяни будуть знати, що, якщо вони вдарять по Україні, вони отримають у 10 разів більший удар.
"Якщо зараз просто питання: "Давайте ми вам нічого не дамо, ви не будете бити по НПЗ", – а при цьому наші хлопці на передньому краї мають палити танки, їх обстрілюють артилерією, – то ні, така дипломатія не працює", – наголосив Роман Костенко.
Відповідь буде
The Economist написало про те, що Україна ігнорує застереження США щодо використання БпЛА на території Росії й продовжує виготовляти дрони, які можуть долітати навіть до Сибіру.
"Я думаю, вони (росіяни – 24 Канал) і без того, щоб вдарити у тил нашої країни, розуміють, що їм кожного дня прилетить відповідь", – зауважив нардеп.
США проти ударів України по НПЗ у Росії: реакції
- Депутатка Європарламенту від Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель заявила, що вимога США не бити по російських НПЗ – абсолютно неприйнятна. Особливо через те, що ціна на нафту може зрости, адже тут мовиться про існування України.
- Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне переконаний, що Україна легітимно обороняється. Він додав, що українці діють на власний розсуд у межах самозахисту. А Росія – є агресором.
- Секретар РНБО Олександр Литвиненко наголосив, що удари по російських НПЗ та аеродромах – це один зі способів зупинити наміри Владіміра Путіна. Такі атаки мають показати росіянам та російській еліті, що продовження війни проти України – дорога забаганка. Мовляв, її дешевше припинити.