Відповідно до ухвали суду, Овдієнко перебуватиме під вартою щонайменше 60 днів. Щоправда, він може вийти під заставу, розмір якої становить 4 мільйони гривень.

До речі, "помічнику" Гримчака стало зле під час затримання: фото

Зауважимо, що судове засідання щодо Овдієнка тривало близько 5 годин. На його початку адвокатка підозрюваного зауважила, що її клієнт має пожиттєву група інвалідності, також вона перерахувала хвороби чоловіка. За її словами, усі необхідні медичні документи вже передано до суду.

Крім того, захисниця Овдієнка вважає, що у будь-якому разі помічника Гимчака буде звільнено з місць позбавлення волі через стан здоров'я.

Сам Овдієнко свою провину заперечує, а отримання хабара назвав "гонораром за свою роботу". Водночас він підкреслив, що є юристом.

Зауважимо, що перед судом ГПУ просила арештувати Гримчака та його помічника Овдієнка з альтернативою застави у 12 мільйонів гривень для кожного.

Яке рішення суд ухвалив щодо Гримчака

Для заступника голови МінТОТ Юрія Гримчака також Деснянський райсуд Чернігова обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з можливістю внесення застави у 6 мільйонів.

Згодом адвокати подали апеляцію через те, що в ухвалі було неправильно вказане по батькові – Михайлович замість Миколайович. У підсумку суд визнав, що у документах прокуратури була помилка в імені підозрюваного та постановив її виправити. Крім того, суд залишив Юрія Гримчака у СІЗО на 60 днів з можливістю вийти під заставу у 6 мільйонів гривень.

За словами адвоката Тетяни Матяш, Юрія Гримчака зараз перебуває у чернігівському СІЗО.

Цікаво! Дружина Гримчака не буде вносити 6 мільйонів застави за чоловіка: причина

За що затримали Гримчака з Овдієнком і що їм загрожує

Увечері 14 серпня НАБУ, СБУ та ГПУ затримали Юрія Гримчака та Ігоря Овдієнка, якого правоохоронці називають його помічником, на хабарі розміром у 480 тисяч доларів. Загалом чиновники нібито вимагали від підприємця значно більшу суму – 1,1 мільйона доларів.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гримчак та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення суддів та чиновників Міністерства культури для ухвалення замовлених рішень. Зокрема, чиновник мав допомогти підприємцю отримати дозвіл на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві.

Гримчаку інкримінують порушення статті Кримінального кодексу про шахрайство в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Зверніть увагу! Розслідували не ту справу: ГПУ випадково вийшла на Гримчака

Правохоронці конфісковують хабар розміром у 480 тисяч доларів: відео