Команда на чолі з професором Токійського університету Адріаном Девідом Чоком розробила "систему, здатну інтерпретувати різні емоційні стани курей, включаючи голод, страх, гнів, задоволення, хвилювання і страждання", використовуючи "передову техніку штучного інтелекту", яку назвали "Навчання глибокому емоційному аналізу".
Дивіться також Сформульовано 7 важливих принципів регулювання штучного інтелекту
Перекладач з курячої мови
Вчені кажуть, що ця методика "базується на складних математичних алгоритмах" і навіть може бути використана для адаптації до постійно мінливих вокальних патернів курей. З часом вона начебто стає лише кращою в розшифровці.
Щоб протестувати свою нову систему, команда записала та проаналізувала зразки голосу 80 курей. Потім вони передали їх алгоритму, який пов'язав ці вокальні патерни з різними "емоційними станами" птахів. Об'єднавшись з "командою з восьми зоопсихологів і ветеринарних лікарів", дослідники начебто змогли визначити психічний стан курки з напрочуд високою точністю.
Результати наших експериментів демонструють потенціал використання ШІ та методів машинного навчання для розпізнавання емоційних станів курей на основі їхніх звукових сигналів. Висока середня ймовірність виявлення кожної емоції свідчить про те, що наша модель навчилася вловлювати значущі патерни та особливості зі звуків курей,
– йдеться в статті.
Хоча це може звучати багатообіцяюче, пки що ми повинні сприймати ці результати з певною часткою скептицизму. У своїй статті дослідники визнають, що точність їхньої моделі може змінюватися залежно від породи та умов навколишнього середовища, і що "набір даних, використаний для навчання та оцінки, може не охоплювати весь спектр емоційних станів та варіацій курей". Крім того, існує безліч інших способів спілкування курей, починаючи з "інших неакустичних сигналів, таких як мова тіла і соціальна взаємодія".
Загалом це досить цікаве використання ШІ-технологій і великий крок для науки, який закладає основу аналогічним розробкам для інших тварин, у тому числі й тих, що живуть у наших домівках. Вчені кажуть, що краще розуміння між людьми та тваринами дозволить створити для них набагато кращий світ.