Скільки тривала доба на Землі? 1,5 мільярда років тому доба на нашій планеті тривала близько 18 годин. Тоді Місяць перебував на 44 000 кілометрів ближче до Землі, ніж зараз – ця відстань приблизно дорівнює довжині екватора, повідомляє PNAS.

Читайте також: Колобок у космосі: кратерам астероїда Рюгу дали казкові імена

Що впливає на зміну тривалості доби? Науковці вивчили гірські породи віком 90 мільйонів років та реконструювали процеси зміни клімату в протерозої, що почався приблизно 2,5 мільярда років тому і тривав майже 2 мільярди років. Вони виявили, що на рух Землі впливають й інші космічні тіла, в тому числі Місяць.

Коли відстань між Місяцем і Землею почала змінюватися, це позначилося і на обертанні планети навколо своєї осі, що відбилося на тривалості земного дня і кліматі.

Коли Місяць віддаляється, Земля уповільнює своє обертання подібно фігуристові, який витягує руки,
– відзначив керівник дослідження, професор Стівен Майєрс.

Супутник нашої планети віддаляється від неї зі швидкістю 38 міліметрів на рік. Тому дні на Землі будуть і далі ставати довшим, але помітно це стане лише через мільйони років.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно