Для цього Google підготував спеціальний інструмент, повідомляє видання 9to5google. Він працює на базі алгоритму ClaimReview дозволить видавцям повідомляти пошуковій системі, що зображення було перевірено. Користувачі, своєю чергою, зможуть заощадити час і переконатися, що мова йде не про вмілий "фотошоп".

Не пропустіть Keen – нова соцмережа від Google на базі штучного інтелекту: як це працює

Фотографії та відео – це неймовірний спосіб допомогти людям зрозуміти, що відбувається у світі. Але візуальні медіа мають свої підводні камені, особливо коли є питання, пов'язані з походженням, справжністю або контекстом зображення,
– зазначив менеджер по продуктах Google Харріс Коен.

Як працює нова функція

Як приклад Google навела запит "акули на вулицях Г'юстона". Крім зображень на задану тематику, у правій частині інтерфейсу пошуковика з'явилися посилання на статтю зі спростуванням інформації про появу морських хижаків в межах американського міста.


Новий алгоритм перевірятиме зображення на достовірність

При виведенні проіндексованої новим методом картинки вона буде супроводжуватися биркою з кількома рядками тексту. За твердженням Google, система призначена для збору найбільш актуальної та достовірної інформації, в тому числі з джерел, які забезпечують перевірку фактів. Раніше корпорація вже випробувала подібну стратегію при видачі пошукових результатів, пов'язаних із запитами інформації про COVID-19.

Нова функція Google Images стане загальнодоступною вже з 23 червня.