Зустріч двох політиків глобально не змінила нічого, бо, судячи з інформації, яку публікували американські ЗМІ, вони не обговорювали справді важливих тем. Політолог Тарас Загородній розповів 24 Каналу, навіщо ж Трампу була ця зустріч.

Дивіться також Супервівторок у США: сюрприз від Гейлі, які шанси в Трампа і що це означає для України

Частина передвиборчої кампанії

Кандидат у президенти США Дональд Трамп ввечері 8 березня зустрівся з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном. Вони запевнили один одного у взаємній підтримці.

Навряд чи там були якісь домовленості. Я вважаю, що це частина передвиборчої кампанії Трампа. Орбан в очах Трампа – це людина, яка розділяє його консервативні цінності,
– наголосив Тарас Загородній.

Колишньому президенту США імпонують лідери, які позиціонують себе носіями "правих" цінностей та навіть підтримують антиглобалістські тенденції. Не виключенням, власне є й сам Владімір Путін.

Тобто фактично Трамп не поділяє самі методи керування Владіміра Путіна чи Віктора Орбана.

"У Трампа така манера введення перемовин. Він зараз спеціально зближуватиметься з такими лідерами, які дратують насамперед Європейський Союз та Велику Британію, для того, щоб "розміняти" потім їх на перемовинах", – зазначив політолог.

Зустріч Трампа та Орбана: детальніше

  • Напередодні з'явилися повідомлення про те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив бажання зустрітися з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом. Мовляв, Орбан хоче обговорити питання війни в Україні, зокрема, як її зупинити.
  • Зустріч двох політиків відбулася вже 8 березня у Флориді. Американські ЗМІ називали зустріч "світською", тобто визначеного порядку денного не було.
  • Цікаво зауважити, що Віктор Орбан переконаний, начебто, якби президентом США зараз був Дональд Трамп, не було б ані війни в Україні, ані війни на Близькому Сході. Дональд Трамп, своєю чергою, назвав Орбана "фантастичним лідером".
  • Додамо, що після зустрічі у заяві передвиборчої кампанії Дональда Трампа мовиться про те, що політики обговорили "широкий спектр питань, що стосуються Угорщини та Сполучених Штатів", зокрема першорядну важливість "міцних і безпечних кордонів для захисту суверенітету кожної нації".