Міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму блозі на сайті "Українська правда" заявив, що потрібно "реагувати на паспортний бандитизм вже і зараз".

Читайте також: Не лише паспорти: Росія хоче спростити видачу дозволів на проживання українцям

"Ми готуємо дієву відповідь Кремлю. Вона буде водночас системною й асиметричною. Поки що не буду розкривати наші конкретні кроки. Нехай це стане сюрпризом для противника", – написав Клімкін.

Він пояснив, що ефективну відповідь Кремлю Україна можемо дати, тільки об'єднавши зусилля з усією міжнародною спільнотою.

"Саме тому я звернувся до міністрів закордонних справ держав "Великої сімки", а також Європейського Союзу та інших наших партнерів із закликом запровадити нові санкції проти Росії", – додав міністр.

Що може зробити Зеленський у відповідь на чергові погрози Росії – читайте у матеріалі 24 каналу

Що відомо про видачу паспортів Росії? 24 квітня президент РФ Володимир Путін прийняв указ про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. А згодом заявив, що готовий надавати громадянство Росії всім українцям.

1 травня Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта, який передбачає:

– Заяву на видачу громадянства РФ від жителів окупованих територій України повинні розглядати не довше трьох місяців.

– Особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України можуть отримати паспорти РФ без обов'язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в Росії терміном у понад п'ять років.

– Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів самопроголошених "ЛНР" і "ДНР".

– Охочим потрібно буде їхати в Ростовську область, на місці паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.