З понад 10 архієреїв УПЦ МП лише двоє перейшли до ПЦУ, розповів архієписоп Євстратій Зоря, передає УНІАН.
Читайте також: Крим і Донбас повернуться до України: Епіфаній розповів, як об'єднання церков вдарить по Путіну
Зокрема йдеться про митрополита Вінницького і Барського Симеона та митрополита Черкаського та Канівського Софронія (Дмитрука). Вони підписали звернення до Вселенського патріархату про надання автокефалії та брали участь в Об’єднавчому соборі.
"Вони (більшість архієреїв УПЦ МП, – 24 канал) не дійшли до Об’єднавчого собору, бо на них чинився шалений тиск Москви. Були задіяні певні політики, їх залякували, що вони позбудуться прав, повноважень, майна, що з цього нічого не вийде, що нібито Об’єднавчий собор ніяких рішень не ухвалить, ніякого об’єднання та автокефалії не буде. Томос ніхто не дасть, ніхто цю церкву не визнає та таке інше", – розповів Зоря.
З процесом становлення ПЦУ архієреї колишньої УПЦ МП захочуть приєднатись до новоствореної церкви.
Водночас, за словами Зорі, зараз в середовищі Московського патріархату лунають чутки, що Православна церква України протримається лише три місяці, до виборів, а після них не буде ніякої єдиної церкви.
Священослужитель нагадав, що схожу "басню" Московський патріархат використовував ще з 1992 року. Тоді ставленики РФ говорили, що Київський патріархат – це церква тодішнього президента Леоніда Кравчука, і після нього її не стане.
Тому, зараз тим священикам, які перебувають під юрисдикцією УПЦ МП, ще поки складно визначитися.
Кожна сумнівна обставина ними трактується на користь як: "А давайте почекаємо, подивимося, що буде,
– додав Зоря.
Скільки парафій УПЦ МП приєдналося до ПЦУ? Кожного дня до Православної церкви України приєднується по кілька парафій у різних регіонах. Загалом до складу ПЦУ увішли майже 150 парафіяльних храмів. Найбільше таких у Вінницькій області, де про вихід з Московського патріархату оголосили вже 32 парафії.
Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.
Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.