Про це йдеться у статті Дмитра Іванченка на "Цензор.нет".

Однак безкоштовно школи отримали тільки портрети губернатора, фото Президента потрібно було купувати за власні гроші.

"Портрети губернатора видавали перед виборами на початку жовтня. Заступників директорів з виховної роботи збирали в відділі освіти Харківської районної державної адміністрації та під підпис нам кожному видали портрет ... Кожній школі давали по одному портрету. Але портрети Порошенко нам не видавали, ми їх купували за свої гроші", — розповів зауч однії зі шкіл.

Директор Департаменту науки і освіти ХОДА Анатолій Бабічев заявив, що не знає, звідки з'явилися портрети. Подібних вказівок його департамент буцімто не давав, але він підозрює, що такі розпорядження могли віддавати занадто завзяті керівники місцевих органів влади.

Однак "Цензор.нет" має лист, якого Департамент видав керівникам місцевих органів управління освіти у травні минулого року.

"Можна припустити, що портретне оновлення було частиною передвиборної технології з використанням адміністративного ресурсу, адже, як розповіла завуч школипортрети Ігоря Райнін школи отримали напередодні виборів", — йдеться у статті.

У ще одному листі, датованому 8 лютим 2016 року, йдеться, що в "куточках можуть бути розміщені державні символи і офіційні фотографії Президента України, голови обласної державної адміністрації".

"Єдиний портрет, який може (а не повинен!) Бути розміщений в органах державної влади та місцевого самоврядування портрет Президента, так як він є главою держави. Але не може бути й мови про розміщення президентських або губернаторських портретів в установах системи освіти або, наприклад, охорони здоров'я", — наголошує автор статті.