Найімовірніше, ця ракетна атака була добре спланованою, а не спонтанною відповіддю на дії українських спецслужб чи російських добровольців на кордонах Росії. Військовий оглядач Денис Попович розповів 24 Каналу, як удар по російському аеродрому міг вплинути на обстріл 21 березня.

До теми Як і звідки Росія завдає ударів по Україні: карта та перелік ворожих аеродромів

Не спонтанні дії окупантів

Київ вночі 21 березня став прицільною метою росіян. Столицю атакувало дві балістичні, та 29 крилатих ракет. На щастя, усі повітряні цілі збили українські сили ППО.

Більшість ракет росіяни випустили з бомбардувальників Ту-95МС з аеродромів "Оленья" та "Енгельс".

Ракети маневрували, збивали з пантелику системи ППО, а потім всі сконцентрувалися на Києві. Очевидно, всі ці 44 дні, допоки не було масованого обстрілу, ракети накопичували. Але нам треба буде почекати подальшої тактики Росії, за цей проміжок часу вони могли накопичити велику кількість ракет,
– наголосив Денис Попович.

Невідомо, коли відбудеться новий масований обстріл. Росіяни можуть атакувати у будь-який та не лише по Києву, а й по інших регіонах. Подібні випадки були, коли після тривалого накопичення ракет, удари росіян по Україні були систематичними.

"Я думаю, що це частина якогось плану, а не спонтанна "акція"", – додав військовий оглядач.

Як удар по "Енгельсу" вплинув на обстріл Києва

Зауважимо, що у ніч на 20 березня по аеродрому "Енгельс" прилетіли дрони Головного управління розвідки. Це, зокрема, підтвердили джерела 24 Каналу у спецслужбах.

У спецслужбі заявили, що "цілі було уражено", хоч уточнень щодо результатів роботи не було. Варто додати, що перед ударом дронами на супутниковому знімку військового аеродрому в Енгельсі, видно, що там стояло 9 бомбардувальників Ту-95 та Ту-160. Самі ж росіяни говорили про два уражені літаки. Однак інформацію не підтверджує.

Можливо, удари по "Енгельсу" були спрямовані на те, щоб зірвати сьогоднішню атаку росіян. Не можна цього виключати. Прийшла розвідувальна інформація про підготовку атаки, а тому було завдано превентивного удару. Якщо атаку не вдалося зірвати, то, можливо, хоча б применшити масштаби,
– зауважив Попович.

Справді, ударів по ворожих аеродромах стало дещо менше. Все тому, що останніми місяцями Україна зосередилася на ударах по нафтопереробних заводах росіян. Атаки відбуваються в межах тактики щодо зниження економічного потенціалу Росії.

Російська атака на Київ: головне

  • У ніч на 21 березня з'явилася інформація, що 10 бортів Ту-95 вилетіли з аеродрому "Оленья", Мурманська область Росії. У Повітряних силах згодом повідомили, що один літак злетів з аеродрому "Енгельс". До пускових рубежів стратегічні бомбардувальники мали прибути близько 3-ї ночі.
  • Повітряна тривога прозвучала по всій Україні близько 3:20 ночі. Росіяни випустили чимало ракет, ціллю для яких був Київ. Хоч повітряні цілі маневрували, зокрема, по західних областях, вони поверталися до столиці, аби завдати удару саме там.
  • Сили ППО збили 29 з 29 крилатих ракет повітряного базування Х-101 та Х-555. Крім того, перехопити вдалося 2 з 2 балістичних ракет ОТРК "Іскандер-М" та "KN-23". У Києві вибуховою хвилею пошкодило кілька житлових будинків у різних районах. За останніми даними, кількість постраждалих – 13 осіб. На щастя, без жертв.