Наталія Шпак-Кучер вишиває особливий оберіг – один з найдавніших українських орнаментів. Майстриня продає свої вироби, а на вторговані гроші допомагає українській армії.

Читайте також: В Україні стартувала програма GoCamp: як волонтери з усього світу навчають дітей іноземних мов

Її вітальня схожа на музей української вишивки, якою жінка захопилася вже давно. Вона переїхала до столиці Іспанії 12 років тому. Хотіла заробити й повернутись, але народження сина змінило її плани. Наталія не очікувала, що в країні почнеться війна.

Волонтерка наголосила, що навіть, якщо вона й не живе в Україні, все одно потрібно допомагати своїй країні. Тож насамперед вона налагодила контакт з українськими волонтерами, які передавали замовлення солдатів. З часом активні діаспоряни у Мадриді об'єднались.


Наталія з сином / Фото з Facebook

Небайдужі українці у Мадриді організовували аукціони, ярмарки, фестивалі. Спільними зусиллями придбали три автомобілі, чималу кількість техніки й оптики. Та з часом збирати гроші ставало все важче, тож жінка підійшла до справи креативно і почала вишивати на замовлення.

Наші предки зашифровували у своїй сорочці всю інформацію про себе: це ім'я, дата народження, день тижня тощо,
– пояснила майстриня.

Роботи Наталії Шпак-Кучер

А найкращою нагородою для самої пані Наталії є символічні подарунки з передової – прапори, які підписані словами подяки українських захисників.