Віцепрезидент Єврокомісії пояснив, що мовиться про подолання авторитаризму та становлення демократії. Про це він заявив на спільному брифінгу з Денисом Шмигалем 22 серпня.

До теми Україна і Грузія вступлять у НАТО, – заступник генсека Джоане

Віцепрезидент Єврокомісії привітав реформи в Україні

Він пригадав, що більшу частину минулих десятиліть Україна потерпала від політичної нестабільності, турбулентності, включаючи революції.

Однак очевидно одне – Україна успішно подолала авторитаризм та стала на шлях демократії. Її успіхи упродовж цих 30 років вражають,
– заявив Домбровскіс.

Він також запевнив, що Євросоюз підтримує Україну. Зокрема мовиться й про макрофінансову допомогу. Валдіс Домбровскіс розповів, що держава виконала всі умови для її отримання.

Він запевнив, що Євросоюз привітав ухвалення Верховною Радою законів:

Також він пояснив, що завдяки впровадженню угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом обсяг спільного товарообігу протягом перших 5 років зріс майже на 50%. Тому Україна стала одним з визначальний торгівельних партнерів Євросоюзу.

Останні заяви Валдіса Домбровскіса під час візиту в Україну

  • Віцепрезидент Єврокомісії запевнив, що Євросоюз підтримує роботу України щодо тіснішої інтеграції. Та вступ малоймовірний у наступні 3 – 5 років.
  • Після виконання Україною умов для отримання макрофінансової допомоги від ЄС потрібне рішення Міжнародного валютного фонду. Валдіс Домбровскіс запевнив, що рішення мають ухвалити до 14 вересня.
  • Також Домбровскіс запевнив, що позиція Комісії щодо "Північного потоку-2" є однозначною. Він вкотре нагадав, що це не проєкт загальноєвропейського зацікавлення. Так віцепрезидент Єврокомісії відреагував на слова Ангели Меркель про те, що "Північний потік -2" – це не російсько-німецький проєкт, а європейсько-російський.