Такі дані оприлюднено у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради. У таблиці щодо дати і стану проходження документа мовиться, що 29 листопада закон було повернуто з підписом від глави держави.

Читайте також: Перехід ЗСУ на стандарти НАТО: коментарі офіцерів з Великої Британії та України

Зміст цього закону відповідає курсу на створення дієвого професійного сержантського корпусу і набуття ЗСУ взаємосумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу, повідомляла під час ухвалення законопроєкту в першому читанні народна депутатка Ірина Геращенко, яка є однією з авторів документа.

Закон має впровадити нові військові звання сержантського і старшинського складу ЗСУ у відповідності до еквівалентної колонки НАТО; підвищити статус сержантів і старшин, запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань.

Як звучатимуть військові звання після зміни назв?

  • Скасовуються військові звання прапорщик, старший прапорщик, і їх аналоги на флоті – мічман, старший мічман;
  • З’являться нові звання – рекрут, штаб-сержант (штаб-старшина у ВМС); майстер-сержант та головний майстер-сержант (аналоги на флоті – старший майстер-старшина, головний майстер-старшина);
  • Сержантський і старшинський склад поділять на молодший і старший склад.

Що змінює закон?

Міністр оборони Андрій Загороднюк пояснив, які нововведення запроваджує закон. Виявляється, мовиться не лише про зміну самих звань – усе набагато глибше.

  • Трансформуються військові звання сержантів та старшин:
    Чию систему звань ми вважаємо зразковою? НАТОвську. Саме тому звання приведені у відповідність до стандартів Північноатлантичного альянсу. Натепер звань 9: рекрут, молодший сержант, сержант, старший сержант, перший сержант, штаб сержант, майстер сержант, старший майстер сержант та головний майстер сержант
  • Нові військові звання – не зміни шевронів, а новий зміст діяльності цієї категорії військовослужбовців.
    Це елемент побудови кар'єри. Елемент, який підвищує мотивацію та "змащує" механізм просування по службі військовослужбовців. Про що мова? Нові звання є також необхідною умовою для переходу на нову систему грошового забезпечення. Його розмір буде залежати не так від посади, як від військового звання з урахуванням вислуги. Вже зараз тарифні розряди за деякими сержантськими і офіцерськими посадами є однаковими.
  • Змінюється імідж та функціонал сержантського корпусу:
    Віднині це радники командира з питань підготовки рядового чи сержантського складу, зокрема, у бойовій підготовці. У офіцерів тепер звільняються руки для довгострокового планування.
  • Вводиться найнижче військове звання рекрут:
    Рекрут – це молодий чоловік або жінка, який уклав контракт на випробувальний термін, але не пройшов повний курс військової підготовки. По суті, у ЗСУ стартує якісний відбір кадрів для військової служби: люди знайомляться з професією та випробовують самі себе, а командири – придивляються до кандидатів на професійну службу.

Нові звання в українській армії
Нові звання в українській армії / інфографіка 24 каналу

Читайте також: В Україні дівчатам дозволили вступати у військові ліцеї

Закон також визначає посадові обов’язки для посад:

  • головний сержант (головний старшина) бригади, полку, батальйону, дивізіону;
  • начальник медичного пункту бригади, полку, батальйону, дивізіону, роти;
  • сержант-інструктор, старший інструктор (старшина-інструктор);
  • інструктор з тактичної медицини роти (батареї);
  • сержант з матеріального забезпечення.

Й, що також дуже важливо, – запроваджується ведення "Книги пам’яті" з метою увічнення пам'яті військовослужбовців, полеглих за свободу і незалежність України, та виховання особового складу на їх героїчних прикладах,
– наголошувала Геращенко під час схвалення документа в першому читанні.