Про це у статті для Globe and Mail пише колишній посол Росії в США Майкл Макфол.

Читайте також: Путін хоче підірвати вибори-2019 в Україні, тому Захід повинен втрутитися, – екс-посол США в РФ

Хоча нова конфронтація між РФ та Заходом і містить в собі деякі риси холодної війни, "в ній присутня нова динаміка, яка може бути навіть небезпечнішою, ніж холодна війна, зауважує автор статті. Тому для означення нової епохи холодної війни дипломат вживає термін "гарячий мир".

Як і за часів холодної війни, Росія та США залишаються світовими ядерними супердержавами – єдиними, здатними підірвати всю планету. Страх справжньої ядерної війни сьогодні не такий сильний завдяки угодам про контроль ядерних озброєнь, що сприяли істотному зниженню ядерного арсеналу двох країн. Проте, ми (РФ та Америка – "24") все ще можемо знищити один одного за кілька хвилин,
– вважає Макфол.

До того ж, "гарячий мир" сприяв початку нової гонки ядерних озброєнь між двома країнами, і якщо минула гонка була переважно "кількісною", сьогоднішню можна назвати, швидше, "якісною," акцентує увагу екс-посол і нагадує, що у березні 2018 року Володимир Путін оголосив про створення ядерної зброї нового типу, і Сполученим Штатам доведеться відповісти тим же. З огляду обопільний розвиток систем протиракетної оборони, через майбутні військові випади "холодна війна може здатися періодом стабільності", прогнозує американський фахівець.

На думку Макфола, ще однією відмінністю сьогоднішнього "гарячого миру" від холодної війни є готовність Володимира Путіна "використовувати свою силу ризикованим чином". Дипломат перераховує, що на рахунку російського президента і його наближених "убивства та отруєння так званих зрадників і політичних опонентів", кібератака на Естонію, країну-члена НАТО, вторгнення в Грузію й Україну, підтримка "жахливого диктатора" в Сирії, окупація Криму із порушенням норм міжнародного права, а також втручання у вибори "кількох західних демократій". Хоча Путіну поки далеко до політики Хрущова, який намагався розмістити ядерні ракети на Кубі, "поведінка Росії на міжнародній арені здається більш непередбачуваною, ніж за часів останніх десятиліть холодної війни", підсумовує автор публікації.

То ж чи кращий гарячий мир за холодну війну? Думаю так, але я не впевнений,
– констатує Макфол.

Читайте також: Холодна війна розпочалася давно і має гарячий характер, – міжнародник

Хто такий Майкл Макфол? Професор політичних наук Центру з питань демократії, розвитку та верховенства закону при Стенфордському університеті. Колишній посол США в Російській Федерації (2011 – 2014). Був спеціальним помічником президента США Обами з питань національної безпеки. Після початку збройної агресії Росії в Україні почав закликати світ до міжнародної ізоляції РФ.