Про це сайту "24" розповів правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Читайте також: Коли США введуть нові санкції проти Росії: думка експерта

За його словами, російська агресія проти України нагадує не Карибську кризу між США і СРСР, коли вдалося стримати Москву, а афганську війну, коли на околицях цивілізованого світу холодна війна тривала в гарячій фазі.

В Україні і в Сирії йде війна з абсолютно конкретними жертвами. Те, що називається конвенційною війною, коли люди вбивають один одного за допомогою різної зброї. Холодна війна тривала, коли СРСР, по суті, видохся у післясталінський період і був не готовий атакувати, втягнувся в гонку озброєнь, і це довело його до краху. А Росію ми бачимо на стадії нових амбіцій. Того, що вони вважають відродженням,
– зазначає Друзенко.

Водночас експерт наголошує: на жаль, не десять тисяч українців, які загинули під час російської агресії проти нашої держави, стали приводом для того, щоб ООН констатувала факт нової холодної війни. А двоє отруєних громадян Росії – Сергія і Юлії Скрипалів, які живуть у Великобританії. Це, за словами Друзенка, говорить про те, що попри декларації рівності всіх людей, націй, згідно зі статутом ООН, як у давні часи: те, що дозволено Юпітеру, не дозволено бику. І Україна, на жаль, не в ролі Юпітера.

"Питання, чи Росія більше нагадуватиме брєжнєвські часи СРСР, коли була стагнація, чи перейде в формат сталінської Росії. Коли Кремлю було начхати на всі жертви. В російських експертних колах весь час звучать голоси: "Мы за ценой не постоим". Тому варіант холодної війни навіть з гарячими точками для нас привабливіший, ніж формат повноформатного зіткнення Заходу зі Сходом, як було в 40-х роках минулого століття. Як і тоді, Україна має шанси стати одним з головних театрів військових дій", – наголошує Геннадій Друзенко.

Тому, на його переконання, ООН, дипломатія – добре. Але ми можемо покладатися лише на власні Збройні сили. Чим міцніші наші ЗСУ, тим менші будуть жертви у випадку розгортання серйозного конфлікту.

Нагадаємо, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оголосив про початок нової "холодної війни" та зазначив, що Рада Безпеки організації у своєму сьогоднішньому вигляді не може вирішити конфлікт у Сирії.

Що таке Карибська криза? Надзвичайно напружене протистояння між СРСР і США внаслідок таємного розміщення Радянським Союзом ядерних ракет на Кубі у жовтні 1962. Вперше в історії людства обидві наддержави наблизилися до прямого військового протистояння і безпосердньої загрози початку ядерної війни. Ця подія стала найвищою точкою холодної війни.