Таку думку 24 каналу озвучив член ради Національного демократичного полюса Вірменії Ваге Гаспарян. Раніше повідомлялось про те, як напад Росії на Україну намагаються порівняти з ситуацією в Карабаху.
Цікаво "Україна звільняє не лише себе": як вірмени ставляться до війни, розв'язаної Росією
Вірмени проти ОДКБ
Гаспарян розповів, що ставлення до ОДКБ серед вірменів різко негативне. Воно посилилось після війни, коли Росія зрадила Вірменію, зв'язавши їй руки. Загалом, треба розуміти, що утворені Єльциним і Путіним, так звані, колаборації країн – це намагання відтворити СРСР, який продовжував існувати де-факто, після розпаду де-юре.
Це було результатом, компромісом угоди з Заходом, який в обмін на незалежність країн Східної Європи, їхню деколонізацію й деокупацію країн Балтії, погодився, що решта пострадянських країн, серед яких і Україна, будуть віддані Кремлю. Саме зараз ми спостерігаємо фактичний розпад Росії. Насамперед завдяки героїчній боротьбі українського народу, української армії, яка є фронтменом цієї боротьби,
– зазначив член ради Національного демократичного полюса Вірменії.
Гаспарян про те, що думають вірмени щодо виходу країни з ОДКБ: дивіться відео
Пашинян – колаборант
Він продовжив, що Вірменію слід розглядати, як окуповану країну, в якій діє колаборантський режим Ніколи Пашиняна, який виступає проти будь-яких змін в обороні й у зовнішній політиці. Національний демократичний полюс Вірменії виступає за негайний вихід країни з ОДКБ, СНД і отримання статусу головного позаблокового союзника країн Заходу.
"Насамперед, це США, а також Франція, Греція, усі країни, чиї інтереси збігаються з інтересами вірменського народу", – зауважив Гаспарян.
Новини Вірменії: останні події
- У Вірменії жителі країни вимагали виходу країни з Організації договору про колективну безпеку. Вони вийшли на мітинг у Єревані.
- Вірменія звинуватила Азербайджан в обстрілах прикордонних позицій. У Єревані кажуть про атаку зі стрілецької зброї, водночас у Баку заявили про атаку з вірменської сторони.
- Риторика деяких політиків щодо конфлікту Азербайджану і Вірменії останнім часом зводиться до формування іміджу жертви вірменів. Таку думку їхньої діаспори транслюють не лише активісти-вірмени, а й європейські політики, що потрапили під їхній вплив, однак некоректно звинувачувати в агресії азербайджанців, а паралелі з війною в Україні – недоречні.