За підтримку документа президента США проголосували 14 країн. І хоча представник Росії утримався від голосування, резолюція Радбезу вважається прийнятою, пише 24 Канал.

Дивіться також Відео її викрадення сколихнуло увесь світ: з полону ХАМАС повернули 25-річну Ноа Аргамані

Ізраїль та ХАМАС закликали припинити вогонь

У проєкті резолюції йдеться про те, що Рада Безпеки ООН "вітає нову пропозицію про припинення вогню, оголошену 31 травня, яку прийняв Ізраїль, та закликає ХАМАС також прийняти її". Радбез закликав Ізраїль та ХАМАС виконувати пропозиції резолюції без затримок та висування будь-яких умов.

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що Радбез "надіслав ХАМАС чіткий меседж – прийняти угоду про припинення вогню". Вона також додала, що бойові зіткнення можуть припинитися вже, але для цього потрібні відповідні дії ХАМАС.

Держсекретар США обговорив із прем'єром Ізраїлю пропозицію Байдена

З Ізраїлем пропозицію Байдена уже обговорили – держсекретар Ентоні Блінкен зустрівся із прем'єром Беньяміном Нетаньягу. Думка США незмінна щодо безпеки Ізраїлю з гарантіями, що жахливі події 7 жовтня не повторяться.

"Держсекретар підкреслив, що Сполучені Штати й інші світові лідери підтримуватимуть комплексну пропозицію, викладену президентом Байденом, яка забезпечить негайне припинення вогню в Газі, звільнення всіх заручників, а також значне й тривале збільшення гуманітарної допомоги, що розподілятиметься по всій Газі", – зазначили у США.

Блінкен також розповів про важливість "дипломатичних зусиль щодо планування розвитку ситуації в постконфліктний період". Це мало б забезпечити довгостроковий мир, безпеку та стабільність для ізраїльтян та палестинців.

Водночас Блінкен наголосив на важливості запобігання поширенню конфлікту.

Війна між Ізраїлем та ХАМАС: останні новини

  • Днями стало відомо, що Ізраїль може припинити вогонь на 42 дні для звільнення заручників та обміну полоненими з ХАМАС. Але таке рішення критикують, адже так Ізраїлю доведеться звільнити терористів ХАМАС, зокрема, одного з найлютіших ворогів, який стояв біля витоків війни.
  • Додамо, що незадовго до цього Ізраїль взяв під контроль Філадельфійський коридор на кордоні між Сектором Гази та Єгиптом. Через нього ХАМАС постачали зброю та боєприпаси, також під ним розташована велика кількість контрабандних ходів.
  • Додамо, що ХАМАС із Сектора Гази атакував Тель-Авів 26 травня. І це був перший обстріл за 4 останні місяці. У відповідь Армія оборони Ізраїлю завдала удару по Рафаху, де розташовувалися ворожі угруповання. Внаслідок цього загинули 2 палестинських командири. Втім, один з обстрілів Ізраїлю також припав по наметовому містечку в цьому місті. Від обстрілу загинули 35 мирних палестинців. Тим часом у Тель-Авіві кажуть, що цілилися по терористах ХАМАС.
  • Також ізраїльська армія увійшла до міста Рафах. Загалом наземна операція Ізраїлю на півдні Гази триває вже декілька тижнів. Це уже викликало осуд у всьому світі.