Про це 24 Каналу розповів військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що Росія абсолютно перекреслила систему міжнародних відносин, яка склалася за результатами Другої світової війни. Попередні системи також укладали за результатами війн.
До теми Привид Третьої світової? Що може змінити історична зустріч Байдена та Сі в Сан-Франциско
Китай і США мають сісти за стіл переговорів
Петро Черник пригадав слова про те, що політична влада народжується із дула рушниці. На жаль, саме так побудований сучасний світ. У ньому вже накопичилося дуже багато проблем, які в інший спосіб, ніж у силовий, розв'язати не можна.
Я не є апологетом війни, це мерзенне явище, але ми не змогли ніяк його скасувати. Цей інструмент насилля, вирішення складних питань між людьми знову актуалізований,
– сказав полковник запасу ЗСУ.
За його словами, так триватиме доти, доки два великі гіганти – Китай і США – не сядуть за стіл переговорів. Варто зауважити, що у світі утворилися дві великі конфігурації: Глобальний Південь і Глобальна Північ.
"Південь є дуже великий, у частині людей там 6 мільярдів населення. Він тиранічний, там майже немає демократії, на відміну від Півночі, куди входить 2 мільярди людей. Протистояння між ними тільки наростатиме", – прокоментував Черник.
Тож треба діяти за ізраїльським принципом і намагатися виграти війну якомога меншою кров'ю. Час поразок для українців в історичному сенсі має нарешті закінчитися.
Чи може бути війна між США і Китаєм
За словами Черника, все тільки до того і йде. Лише варто сподіватися, що війна не стане аж настільки глобальною. Сьогодні лідер Китаю Сі Цзіньпін зосередив у своїх руках надзвичайно велику владу.
У жовтні 2022 року, вперше в історії країни, чинний президент заарештував свого попередника Ху Цзіньтао й це відбулося у прямому ефірі. Не можна не згадати той факт, що у 2014 році Сі Цзіньпін сказав, що Китай до 2050-го стане лідером світу.
У 2024 році китайці виключили зі своєї концепції мирне врегулювання Тайванської проблеми. Раніше такі намагання були, але тепер вони абсолютно серйозно розглядають воєнну інтервенцію. Це може статися,
– зауважив Петро Черник.
Стосунки між США та Китаєм: що відомо
- Відносини між двома наддержавами ніколи не були легкими. "Червоною лінією" сторони називали питання Тайваню, який належить Китайській Республіці, але не КНР. Коли у 2022 році спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі полетіла на острів, світ фактично опинився на порозі війни. Пекін погрожував Вашингтону військовою відповіддю за такі дії.
- Ненсі Пелосі все-таки відвідала Тайвань, де зустрілася з віцепрезиденткою Цай Інвень та спікером парламенту Ю Сікуном. Вони обговорили посилення економічних зв'язків зі США, а також партнерство у сфері безпеки та демократії.
- У листопаді 2023-го, вперше за 6 років, Сі Цзіньпін відвідав США та провів перемовини з Джо Байденом. Сторони погодились, що їхні стосунки не мають перерости у глобальний конфлікт, але визнали, що позиції країн багато в чому розходяться. Найбільшим каменем спотикання Байден і Сі назвали питання Тайваню.
- У квітні 2024 року обидва президенти знову поговорили, але на цей раз телефоном. Головними темами розмови була Україна та Близький Схід. Президент Байден хотів дізнатися, які важелі впливу має Китай на Росію та Іран. Крім цього, звернув увагу на військове співробітництво країни-агресорки з Північною Кореєю.