Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров, зауваживши, що переважно в пакетах військової допомоги є озброєння, яке одразу передають, та техніка, яку ще мають виготовити на підприємствах.

Дивіться також Непомітні для радарів – безшумні вбивці: як і чим "супердрони" Luna NG допоможуть Україні

Як пришвидшити передачу зброї

Як наголосив Крамаров, зараз Україна має низку контрактів із різними виробниками ЗРК. Йдеться і про IRIS-T, і про NASAMS. Також було відомо, що Raytheon Technologies збираються виготовити для України ще 5 батарей Patriot до кінця 2024 року.

Контракти укладені. І нам поступово передають і IRIS-T, і NASAMS, і Patriot. Але, на жаль, терміни виконання контрактів нас не влаштовують. Можливо, було б доречно попросити партнерів зараз передати комплекси, які в них є на озброєнні,
– вважає Крамаров.

Дивіться розмову з Андрієм Крамаровим на ютубі 24 Каналу

Згодом партнери могли б забрати ті комплекси, які виготовляють на підприємствах для України. Адже нашій державі саме зараз потрібна значна кількість зенітних ракетних комплексів, які захистять небо від російських ракет та безпілотників.

Військова допомога для України: коротко

  • Нещодавно Сполучені Штати оголосили про новий пакет допомоги для України на 200 мільйонів доларів. Це вже 44 такий транш для нашої держави. Туди увійдуть додаткові боєприпаси до ЗРК Patriot, додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди 105-мм та 155-мм.
  • Також видання Bild повідомляло, що Україна може отримати від Німеччини нову безпілотну систему Luna New Generation. Це – один із найсучасніших розвідувальних безпілотників. Україна може отримати цю систему до кінця 2023 року.
  • Міністр фінансів Німеччини підтримав надання Україні далекобійних ракет Taurus. Однак поки уряд не ухвалив рішення щодо передачі цієї зброї.