Це 24 Каналу прокоментував політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що Сєргєй Лавров готує зустріч Владіміра Путіна. Він додав, що нині зовнішньополітичне відомство КНР та партія, що керує, стежать за тим, чи заїде диктатор у КНДР до Китаю. Зазначимо, що у КНР Лавров має провести низку переговорів та зустрічей.

Дивіться також Не виправдає сподівань Кремля: що підтвердить візит Лаврова до Китаю

"Якщо заїде, то все не так гладко, як "хотілося б". Шольц поїхав вдруге. Вперше їздив якраз умовляти Сі, щоб той відмовив Путіна від ядерного удару. І в нього, за інформацією ЗМІ, це вийшло тоді – 2022-го року. Зараз Шольц їде туди ж", – сказав політтехнолог.

Разом з канцлером Німеччини до КНР їдуть міністри, які пов'язані з промисловістю та бізнесом. Тому, вважає Тизенгаузен, будуть певні угоди.

Їде розмовляти "як би згорнути війну". Їдуть, аби сформувати позицію, як би так Росію на цьому саміті, який буде, посадити за стіл переговорів і почати вже якісь переговори з Росією на умовах Путіна. І як краще умовляти Путіна,
– припустив політтехнолог.

До того ж Китай та Німеччина можуть обговорювати тему Близького Сходу. Усе через те, що після удару Ізраїля по консульству у Дамаску та гибелі високопоставлених генералів Корпусу вартових Ісламської революції, усе ніби на пороховій бочці.

"Але проблема у чому? Шольц проголосив себе "канцлером миру". З Путіним, як і з Гітлером, політика у"миротворення" не проходить. Вона його тільки роздратує і спонукатиме на нові агресивні дії", – наголосив Борис Тизенгаузен.

Позиція Шольца щодо війни в Україні

  • Олаф Шольц заявив, що Путін прорахувався, коли думав, що ЄС не підтримуватиме Україну до перемоги. Канцлер Німеччини переконаний, що диктатор завершить війну лише тоді, коли зрозуміє, що її неможливо виграти на полі бою.
  • Водночас, попри тиск у Німеччині, Шольц боїться передавати Україні далекобійні ракети Taurus. Він побоюється, що, якщо ця зброя вдарить по Росії чи важливих для неї об'єктах, так Німеччина може стати стороною конфлікту.
  • Тим часом лідер німецької фракції СДП Рольф Мютценіх заявив, що треба дякувати Шольцу, адже він допоміг "запобігти можливому ядерному удару російської армії по Україні". Мовляв, це сталося після того, як німецький канцлер відвідав КНР.