Про це 24 Каналу розповів народний депутат України, полковник Служби безпеки України Роман Костенко. Він зауважив, що багато людей завдяки цьому ухилялись від служби, тому Кабінет Міністрів України ухвалив таке рішення.
Важливо У Міноборони розповіли, чи посилюватимуть в Україні мобілізацію
Користувались ситуацією
Костенко підкреслив, що раніше багато хто користувався ситуацією, коли повістки роздавали за місцем прописки.
Наприклад, людина виїжджала в іншу область і не ставала на облік. Військкомат не міг її знайти і зобов'язати до виконання свого обов'язку захищати державу,
– пояснив він.
Полковник СБУ відзначив, що раніше, якщо вручали повістку, припустімо, в Києві людині, яка прописана в Херсоні, то вона мала їхати у військкомат до Херсону – за місцем прописки.
Полковник СБУ пояснив зміни в правилах вручення повісток: дивіться відео
"Зараз можна відмобілізовувати з інших військкоматів і видавати повістки навіть в інших регіонах", – підкреслив Роман Костенко.
Мобілізація в Україні: останні новини
- У Львівському обласному ТЦК та СП пояснили, що отримання повістки ще не означає призову на службу. Громадян викликають зокрема для уточнення військово-облікових даних.
- Проте, у випадку, якщо людина пройшла медичну комісію та за всіма критеріями визнана придатною до служби, вона може отримати повістку.
- Важливо знати, що примусово мобілізувати до армії не можуть певну категорію громадян: чоловіків старше 60 років, чоловіків, непридатних до військової служби, та чоловіків, які мають право на відстрочення від мобілізації.
- Відстрочку від мобілізації можна отримати: через сімейні обставини, стан здоров’я, здобуття освіти або подовження професійної діяльності, звільнення від мобілізації за видом діяльності, бути заброньованим підприємствами.
- Водночас Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк зазначив, що українцям не будуть видавати повістки через застосунок "Дія". За його словами, наразі процес мобілізації в Україні є контрольованим та ефективним.