Сьогодні ми перебуваємо на етапі війни, і доки він не завершиться, навряд чи можна буде говорити про те, що ми повноцінним інтегруємося в Євросоюз з усіма привілеями. Попри виконання усіх нормативних документів. Про це 24 каналу сказав політолог Андрій Вігірінський.

Варте уваги Саміт ЄС узгодив збільшення військової підтримки України, зокрема й ППО

ЄС вигідна повоєнна Україна

Спершу потрібно почати перемовини щодо інтеграції. Кожен блок питань передбачає профільну комунікацію з відповідними органами Європейського Союзу. На думку політолога, наступного року вона розпочнеться

"Але завжди треба усвідомлювати й не забувати: інтеграція до ЄС – це не питання відповідності критеріям, а питання політичної волі. Вона має проштовхуватись і лобіюватися Німеччиною. А я відчуваю, що вона є станом на сьогодні, принаймні з тієї офіційної позиції, яку озвучує Шольц", – запевняє Вігірінський.

Політолог наголошує: німецький лідер розуміє, що йому потрібен Євросоюз з більшою кількістю населення та розширеними економічними ринками. Мовиться про Європейський Союз з точками економічного зростання, а це – повоєнна країна. Інтеграція суспільства, ринків, бізнесів та інвестицій – зважаючи на усе це Шольц буде зацікавлений в тому, щоб прискорити наш вступ до ЄС.

Вони (європейці – 24 канал) будуть нас відновлювати за рахунок власних коштів. А в чому сенс відновлювати країну, яка не є членом вашої європейської сім'ї?
– акцентує український політолог.

З точки зору економіки це прекрасне місце, пояснює Вігірінський, де щось коштує дуже дешево, це можна взяти швидко і його можна інтегрувати у свій найбільший ринок внутрішньої торгівлі з усіх, які існують на планеті Земля. Цей ринок буде мати низьку вартість робочої сили, а також – електроенергії, яку можна буде, зокрема, інтегрувати через можливість видобутку частини корисних копалин, які раніше імпортувалися із далекого закордону.

"Ми завжди були цікаві Європейському Союзу. Просто наш процес зближення був по-різному імплементований різними політичними силами", – резюмував Андрій Вігірінський.

Вступ України до ЄС: коротко