Власну думку 24 каналу висловив російський опозиційний публіцист Андрій Піонтковський. Він каже, що Україну підтримало 10 країн, а це великий успіх.

До теми Це лише початок: Фесенко оцінив перспективи України вступу в НАТО

Піонтковський зауважив, що під час промови Зеленський підкреслив найважливішу річ – що Україна вже де-факто член НАТО.

Він пояснив, що завжди було основною перепоною на вступ України до Альянсу останні 15 років було те, що Захід не був готовий боротися та помирати за незалежність нашої країни. Адже це був би обов’язок Альянсу.

За його словами, тепер Захід за 7 місяців війни зрозумів, що їм не треба помирати за Україну, а з російською армією українці впораються самі.

Все що потребує членство НАТО для України – це необмежена підтримка озброєння. Тобто практично так само, як і зараз, але вже зовсім без обмежень та заборон. Це і є членство в НАТО. А як використовувати ту зброю – українська армія сама розбереться,
– заявив публіцист.

Він зазначив, що взагалі Україна зараз має подивитися, чи прийме вона їй когось у справжню організацію Північноатлантичної безпеки.

Піонтковський пояснив, що 70 років НАТО готувалося виконати свій священний обов'язок – захистити цивілізаційний світ Заходу від східної орди.

"Хто цю функцію виконує зараз? Українська армія. 70 років Європа міркувала про те, що НАТО це добре, але все залежить від США, тож їм треба була європейська армія. Але в них нічого не вийшло. І от раптом з’явилася мільйонна європейська армія – Збройні Сили України", – відповів він.

Дивіться повне інтерв'ю з Андрієм Піонтковським: відео


Публіцист додав, що зараз всі ці питання щодо НАТО зараз по-іншому ставляться, наприклад, які з країн НАТО на сьогодні гідні бути разом з Україною в Альянсі.

Піонтковський зазначив, що заява Зеленського (щодо вступу в НАТО – 24 канал) – це вже не заява боязкого прохача, а заява господаря європейської безпеки.

Адже кожна світова війна закінчується тим, що держави-переможці створюють нову систему безпеки. І в цій війні країна-переможець – це Україна, Велика Британія та США, а також прибалтійські країни,
– підсумував він.

Коли Україну приймуть в НАТО

Піонтковський відповів, що це станеться наступного дня після капітуляції Росії. "Тоді Україна буде прийнята в НАТО протягом кількох годин", – заявив він.

Подання заявки на вступ в НАТО: головне

  • Президент Володимир Зеленський повідомив про те, що наша країна подає заявку на вступ до НАТО за скороченою процедурою. Глава держави разом з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком та прем'єр-міністром Денисом Шмигалем підписав відповідний документ.
  • Станом на 2 жовтня 10 країн, тобто третина Альянсу вже підтримала членство України, зокрема свою підтримку висловили – Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Словаччина, Румунія, Північна Македонія, Чорногорія, Канада.
  • Україна спільно з міжнародними партнерами працює над двостороннім договором, який би надавав гарантії безпеки під час перехідного періоду вступу в НАТО. Поки про результати говорити рано, але процес триває.
  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що входження нашої держави до Альянсу уже відбувається – ми поглиблюємо співпрацю у питаннях оборони.
  • Політолог Андрій Вігірінський розповів, що заявка на членство України в Альянсі спричинила істерику в Кремлі. Наразі реакція росіян обмежується лише гнівними та абсурдними висловлюваннями. Втім, станом на сьогодні у Кремля абсолютно відсутній інструментарій для того, аби якось відповісти на таке рішення Києва.