Найближчим часом варто очікувати, що список таких країн, прихильних до вступу України, буде розширюватися. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко.

Цікаво Чи були погодження щодо вступу України в НАТО та скільки країн нас підтримує: пояснення Давидюка

Перспективи вступу України до НАТО

На думку фахівця, деякі члени Альянсу не готові саме зараз взяти Україну в НАТО, враховуючи пряму війну проти Росії, яка триває досі. Втім, цю ситуацію в керівництві української держави чудово усвідомлюють.

Але те, що президент Зеленський і керівництво країни зробили такий рішучий крок, не побоялися – свідчить про те, що ми прагнули не лише дати таку негайну відповідь Путіну. Це й тактика. Ми таким чином, підіймаючи планку, вимагаємо чіткої відповіді,
– пояснює Володимир Фесенко.

За його словами, Україна фактично підштовхує своїх партнерів, аби вони визначилися. Відтак експерт переконаний, що питання про прискорене приєднання України буде вирішуватися одразу після завершення війни.

"Другий важливий момент – самим фактом реагування на нашу заявку ми примушуємо наших партнерів більш активно й більш дієво нам допомагати. Зверніть увагу, як відреагували ті діячі, які просять "не поспішати". Вони кажуть, що зараз головний пріоритет – допомога Україні", – зауважив фахівець.

Володимир Фесенко про перспективи членства в НАТО: дивіться відео

Експерт також зазначив, що таку тактику від початку війни Володимир Зеленський застосовував вже неодноразово. Мовляв, він максимально підіймає планку, вимагаючи більшого, для того, щоб отримати необхідне саме зараз.

Ще один важливий момент – це більш потужне просування теми міжнародних гарантій для України. Пропозиції вже є – від групи Єрмака Расмуссена, тепер треба прискорити реакцію наших партнерів,
– пояснює Володимир Фесенко.

За його словами, наслідком має стати початок переговорів про те, в якій формі та яким чином це буде оформлено. Адже потрібно буде оформити цілу низку договорів.

"Тому в цьому сенсі, я думаю, це така гра на перспективу. Але вона спрямована на те, щоб прискорити темпи – і нашої інтеграції з НАТО, темпи й масштаби допомоги Україні та надання нам необхідних гарантій безпеки", – пояснив політолог.

Варто знати У Пентагоні озвучили умову вступу України в НАТО

Відносини Україна – НАТО:

  • 1992 рік – перший візит генерального секретаря НАТО Манфреда Вернера в Київ. Україна приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва.
  • 1995 рік – перша співпраця України й НАТО. Після аварії на Диканівських очисних спорудах Альянс допоміг Україні вирішити проблему з питною водою в Харкові.
  • 1997 рік – на мадридському саміті підписана хартія "Про особливе партнерство НАТО та України".
  • 1999 рік – в Україні відкрилася місія НАТО. Того ж року Україна підтримала операцію Альянсу на Балканах.
  • 2002 рік – РНБО схвалила стратегію щодо НАТО, в якій політику позаблоковості вперше передбачалося заміною повноправного членства в Північноатлантичному Альянсі.
  • 2005 рік – президент США Джордж Буш на зустрічі з українським лідером Віктором Ющенком виступив за повноправне членство України в НАТО.
  • 2008 рік – на бухарестському саміті НАТО вирішило поки не пропонувати Україні та Грузії членство в Альянсі.
  • 2014 рік – Верховна Рада остаточно скасувала позаблоковий статус України.
  • 2018 рік – НАТО визначило статус України як країни-аспіранта на шляху до членства, а Верховна Рада внесла в Конституцію України стратегічний курс на членство в Альянсі.
  • 2020 рік – Україна стала членом програми розширених можливостей НАТО.
  • 2022 рік – Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до Північноатлантичного Альянсу.