Глава МЗС Вадим Пристайко у Мюнхені 15 лютого розповів, що 80 тисяч – це стандартна виплата за законодавством Ірану. За його словами, у Тегерані погоджуються, щоб сума компенсації була вищою.

Зверніть увагу: Авіакатастрофа МАУ: у Канаді вимагають від Ірану понад 1 мільярд доларів компенсації

Це насправді зовсім інші механізми і зовсім інші суми, починаючи від виплат, які забезпечуються страховими компаніями, також виплат, які забезпечують наші авіалінії,
– пояснив Пристайко.

Авіакомпанія МАУ вже вийшла на контакт із родичами загиблих, не тільки українців. Пристайко наголосив, що загалом це дуже складна юридична процедура.

До теми: Сорок днів після катастрофи МАУ в Ірані: головне про трагедію

Раніше президент Володимир Зеленський розповідав, що іранці спершу пропонували виплатити сім'ї кожного загиблого 80 тисяч доларів, але Україна на таке не погодилася.

Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиним годувальником, а в неї роботи немає, і дитині треба до інституту вступати... 80 тисяч доларів – це зовсім замало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя жодними грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більшими,
– відзначив Зеленський.

Зауважимо, Кабінет міністрів України одразу після катастрофи виплатив сім'ям постраждалих по 200 тисяч гривень.

Що відомо про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані?Український літак МАУ, що летів до Києва, розбився поблизу Тегерана 8 січня. Згодом влада Ірану визнала, що "випадково" збила літак ракетами. Загинули всі 176 людей, що перебували на борту літака (серед них 11 українців). Відповідальність за скоєне взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.

Президент Ірану Рухані попросив вибачення перед українцями за катастрофу та пообіцяв покарати винних. Україна вимагає повної компенсації.

збиття ракетою літака МАУ в Ірані що відомо розслідування
Головні факти про збиття ракетою літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу