Обмін може відбутись як через тиждень, так і через два, про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час брифінгу у Києві.
До теми Обмін полоненими: коли і на яких умовах звільнять кримських татар
Ми мали складнощі з цим, бо не були допущені представники Червоного Хреста. Була розмова Президента з керівником Червоного Хреста щодо негайного відправлення туди (на окуповані території – 24 канал) представників. Це нам допоможе удосконалити списки. Може, це тиждень часу, може, десять днів, може, два тижні і ми почнемо проводити ці обміни,
– розповів Єрмак.
Зазначимо, що обмін полоненими за форматом "всіх на всіх" був домовлений під час Нормандської зустрічі у Парижі в грудні 2019 року. Тоді сторони узгодили, що його потрібно здійснити до квітня 2020 року.
Обміни полоненими, які вже відбулися:
- 7 вересня 2019 року провели великий обмін з Росією. Відбувся він за схемою "35 на 35". В Україну повернулися 24 військовополонені моряки, яких Кремль захопив на вході до Керченської протоки, та 11 політв'язнів.
- 29 грудня 2019 року провели обмін із бойовиками на Донбасі. Повернулися 76 українців, серед яких – 12 військових. Ще 5 осіб захотіли залишитися на окупованих територіях через особисті причини.