Обурення з цього приводу висловила прес-секретар глави держави Дарка Чепак у своєму блозі на “Українській правді”.
“Я підтримую право будь-якого громадянина на протести. Але, якщо ми будуємо цивілізоване суспільство, то свобода кулака одного громадянина обмежується носом іншого. Тому я звертаюся до Вас, шановні панове, які атакують сайти: чи не могли би Ви для свого протесту знайти якийсь інший майданчик, не обмежуючи право громадянина на доступ до інформації?”, - сказала прес-секретар Президента Дарка Чепак.
Тим часом представники закритого файлообмінника заявляють, правоохоронці хочуть отримати персональні дані користувачів, які розміщували на ресурсі Ex.ua піратський контент. Вони запевняють, що ресурс співпрацював з правовласниками і видаляв піратську інформацію за першим зверненням.
Висловити свій протест користувачі файлообмінника прийшли під стіни МВС. Користувачі Всесвітньої мережі заявляють, що закриття файлообмінника - це наступ на свободу слова в Інтернеті.
Інформацією Ex.ua користувалися понад 5 мільйонів українців.
“Це сьогодні щось більше, ніж закриття сайту. Це початок наступу на свободу слова в Інтернеті, початок цензури в Інтернеті. Пізніше нам заборонять відвідувати іноземні сайти. І Україна все більше і більше переймає досвід Білорусі у розвитку Інтернету, а не досвід Естонії, коли потрібно розвивати електронне правління”, - каже лідер "Інтернет-партії" Дмитро Голубов.
“Казати про те, що це була якась спланована акція проти цього ресурсу або громадян України, неможливо”, - каже Руслан Пахомов (Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС).
У міліції здивовані резонансом навколо закриття файлообмінника. Кажуть, кримінальну справу порушено, зокрема, на підставі звернень від представництв компаній Adobe та Microsoft в Україні.
“Місцеві офіси міжнародних компаній, у тому числі Adobe і Microsoft звернулися до МВС з відповідною заявою. Для того, щоб почати розслідування, міліція повинна отримати звернення, відповідно вона його отримала. І саме розслідування цієї кримінальної справи тривало протягом 6 місяців”, - доповів заступник керівника прес-служби МВС України Сергій Бурлаков.
Втім, у Microsoft Ukraine вже заявили, компанія не ініціювала перевірку файлообмінника. У свою чергу, представники компаній, що добровільно викладали свою інформацію на Ex.ua, скаржаться. Тепер, вони не мають доступу до власного контенту.
“Мої співробітники викладали контент, згідно з договорами з співавторами. І всі, хто приходив на наш сайт - у нас є офіційний сайт ліги - весь контент лежав на файлообміннику. Тобто, приходили люди на наш сайт і потрапляли на файлообмінник за контентом. Цей контент весь пропав. Не можна це оцінити з точки зору скільки це коштує. Це робота моїх співробітників”, - каже директор Всеукраїнської ліги авторів Микола Сосновський.
Слідом за ресурсом Ex.ua, припинив свою роботу ще один український файлообмінник - Upload. Втім, у МВС зазначили, цей ресурс постраждав не від міліцейської антипіратської кампанії. Водночас адміністрація Ex.ua закликала користувачів припинити хакерські атаки на сайти держустанов.