Про це 24 каналу розповів експерт Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки України Дмитро Гуменюк. За його словами, при проєктуванні закладалися певні ризики й станція була побудована, щоб витримати різні внутрішні та зовнішні навантаження.
Варте уваги Чи має Запоріжжя план на випадок серйозної аварії на ЗАЕС: Старух розкрив деталі
Станція може не витримати провокацій
Гуменюк зазначив, що атомна станція адаптована до певних зовнішніх впливів, зокрема небезпечних природних явищ – смерчів, ураганів, затоплень та землетрусів. Втім, треба аналізувати, щоб говорити про стійкість до пострілів снарядів.
Захисна оболонка може витримати падіння невеликого літака,
– зауважив експерт.
Персонал має інструкції щодо ліквідації аварії на АЕС
Він розповів, що у разі аварії персонал станції має інструкції щодо управління ними. Наприклад, вказівки щодо ліквідації аварії.
Якщо відбудеться щось більш серйозне, коли навіть розплавиться активна зона, то персонал має рекомендації, у який спосіб управляти такими аваріями,
– розповів Гуменюк.
Також на станції є все необхідне обладнання для управління проєктними та позапроєктними важкими аваріями.
Після аварії на атомній станції "Фукусіма" Україна здійснила низку модернізацій, які суттєво підняли рівень безпеки енергоблоків, зокрема встановила додаткове мобільне обладнання, необхідне для ліквідації несправностей, пов'язаними зі знеструмленням.
За словами експерта, на атомній електростанції є обладнання для охолодження басейнів витримки ядерного палива. А також генератори, які забезпечать живлення систем та зможуть підтримувати енергоблок у стабільному контрольованому стані. Це має надати додатковий час на відновлення живлення.
Гуменюк прокоментував захищеність ЗАЕС: дивіться відео
Читайте також росіяни почали скуповувати йод і прилади для вимірювання радіації, – ЗМІ
Знеструмлення Запорозької АЕС: що відомо
- окупанти замінували атомну станцію та цинічно погрожують її підірвати, якщо Україна поверне собі контроль над станцією. Дії російських загарбників вже спричинили перше в історії повне відключення Запорізької АЕС. Так, два енергоблоки, які досі працювали, відключилися від мережі.
- В Енергоатомі повідомили, що 26 серпня о 14:04 один з енергоблоків Запорізької АЕС, який зупинився напередодні, під'єднано до енергомережі. Там відзначили, що триває набір потужності, а зауважень до роботи обладнання і систем безпеки немає.
- Президент України також прокоментував цю подію у своєму традиційному зверненні до українців. Володимир Зеленський підкреслив, що світ повинен розуміти, наскільки сильною є ця загроза. За його словами, таким вчинком росія поставила Україну та всіх європейців за крок від радіаційної катастрофи.