За словами Сергія Демченка, законопроєкт може з'явитись протягом наступного, 2025 року. Також він в ефірі "Новини.LIVE" розповів, від чого буде залежати та скільки часу може зайняти його розробка.

Дивіться також Треба усвідомлювати ризики: у Сухопутних військах назвали умови, за яких можлива демобілізація

Терміни не визначені, але існує певна вимога до уряду

За словами Демченка, питання ротації та демобілізації будуть вирішені окремим законопроєктом, який представить Кабмін на вимогу парламенту. Це прописано і в законі про мобілізацію, і в окремій постанові. Втім, ніде не визначено термінів виконання вимоги і нема чітких юридичних підстав.

Єдина юридична підстава, на яку я звернув би увагу – це те, що в 2025 році уряд має відзвітувати про виконання цієї вимоги. А 2025 рік – це не обов'язково 1 січня. Тобто відповідний законопроєкт, виходячи з вимог парламенту, законопроєкт може з'явитися протягом 2025 року, а не протягом найближчих восьми місяців,
– говорить Сергій Демченко.

Від чого залежить тривалість розробки законопроєкту

Нардеп говорить, що термін підготовки законопроєкту про демобілізацію та ротації може розтягнутись у часі і залежить від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, адже саме він сприяв тому, щоб це питання виключили з закону про мобілізацію. Напевно, Сирський і буде вирішувати, коли законопроєкт про демобілізацію з'явиться в залі Парламенту.

Що наразі відомо про можливу демобілізацію військових

  • Військовий оглядач Денис Попович розповів 24 Каналу, що демобілізація – чутлива тема, яка зараз на устах у багатьох. Провести її нелегко, однак проблема не лише в цьому. Насамперед мають врегулювати питання з мобілізацією.
  • Також чому демобілізація зараз не на часі пояснив 24 Каналу військовий Родіон Кудряшов. За його словами, багато хто і досі перебуває в полоні ілюзій. А на війні, як відомо, немає нічого гіршого, аніж ілюзії.
  • Крім того, раніше стало відомо, що законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців уже розробляється і його можуть внести у парламент найближчими місяцями. Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін. Готувати цей законопроєкт будуть спільно з Міністерством оборони України, а також представниками Генштабу.
  • Закон про мобілізацію запрацює вже з 18 травня, через місяць після публікації в офіційному парламентському виданні "Голос України".