Чому "образилася" Тимошенко?
Днями в ефірі одного з телеканалів Юлія Тимошенко розповіла, що пропонувала президентові кадри для його команди.
До теми: Мережа про сварку Зеленського і Тимошенко: назвіть прізвище президента, з яким вжилася Тимошенко
Мовляв, ці люди принесли б інвестиції країні. На таке зауваження лідерки "Батьківщини" Володимир Зеленський відреагував уже в своєму Facebook.
Реакція Володимира Зеленського на слова Юлії Тимошенко / Фото з Facebook президента
Юлія Володимирівна теж не змовчала і відповіла в такому ж іронічному стилі, написавши на своїй сторінці у соціальній мережі наступне:
Тимошенко відреагувала на слова Зеленського / Фото з Facebook політикині
На переконання політичного експерта Максима Вознюка, після президентських виборів Юлія Тимошенко дійсно обрала доволі нехитру лінію політичної поведінки. Вона пропонувала свою допомогу Володимиру Зеленському і запевняла його у готовності підставити плече. Навіть деякий час претендувала на крісло прем'єр-міністра.
Точка зору: У "Слузі народу" прокоментували суперечку Зеленського і Тимошенко
Загалом Тимошенко лояльно ставилася і до уряду, і до "слуг" Зеленського у парламенті. Заявляючи, що "Батьківщина" завжди готова прийти їм на допомогу. Під цим приводом і з таким поясненням Тимошенко дійсно могла пропонувати своїх людей на деякі ключові державні посади, у яких вона могла бути зацікавлена. Мова йшла, за інформацією екс-нардепа Сергія Лещенка, про два державних підприємства – Державну продовольчо-зернову компанію і Держагентство з управління зоною відчуження. І одне, і друге розпоряджається чималими бюджетами.
"Батьківщина" й опозиція
Те, що Тимошенко публічно підтримувала чимало ініціатив Зеленського і вітала його перемогу на президентських виборах, підтверджує і директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов. Вона не протиставляла себе Зеленському, який переміг з гарним результатом. Але були певні червоні лінії. "Зокрема, земельне питання було для неї публічним маркером, від якого вона у будь-якому разі не відступилась би. А те, що Юлія Тимошенко не отримала, зокрема, кадрового ресурсу у владній конструкції та офіційної позиції в більшості це, безумовно, простежується", – каже Юсов. І саме це спричинило зміну курсу.
Формально приводом для того, щоб зростаюча напруга вилилась у відкриту площину, стало саме голосування пропрезидентської більшості у парламенті за законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
Перехід Тимошенко в опозицію був лише справою часу,
– зауважує політичний експерт Маким Вознюк.
Директор Інститут соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк переконаний, що спровокувала скандал саме образа Тимошенко на те, що її не взяли у владу, де ролі вже були розподілені без неї. "Скандалу не вдалося б уникнути", – каже Миселюк.
Про словесний батл Тимошенко і Зеленського, дивіться тут:
Всі експерти сходяться на думці, що словесна перепалка між президентом і лідеркою "Батьківщини" ще матиме продовження і про неї не раз згадають.
Дослідження: Рейтинг Зеленського: чому президента почав менше підтримувати південь України, а більше – захід
Думаю, це протистояння буде довгим і затяжним,
– додає Андрій Юсов.
А на публіку вона вилилась лише внаслідок того, що політики не спромоглися домовитися по-тихому.
Тимошенко не вперше свариться з президентами країни/ Фото 24 каналу
Для Тимошенко бути в опозиції не вперше. Для неї це природнє середовище,
– переконаний Максим Вознюк.
Одним з наслідків скандалу може стати те, що проти влади можуть згуртуватися політичні групи і окремі політики, які, здавалося б, не мають змоги існувати поруч один із одним, вважає Вознюк.
Читайте також: Тимошенко проти президентів: до кого йшла в опозицію лідерка "Батьківщини"
Загалом же в короткотерміновій перспективі цей скандал не вплине на рейтинг ні провладної партії, ні президента, підкреслюють експерти.
Чому Тимошенко пішла в опозицію?Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко пропонувала Зеленському кадри зі своєї команди одразу після його перемоги у виборах. Усе це відбувалось у рамках реалізації її програми "Нового курсу". Але глава держави не взяв її людей на правлячі посади. Зеленський стверджує, що Тимошенко його шантажувала: посади в обмін на підтримку.
13 листопада Тимошенко оголосила про перехід в опозицію до правлячої пропрезидентської партії "Слуга народу". Причиною вона назвала прийнятий у першому читанні законопроєкт про продаж сільськогосподарської землі в Україні.