24 канал повідомляв, що 3 лютого у Соборі Святої Софії у Києві відбулася інтронізація Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Сходження священнослужителя на престол увінчало усі процедури, які утверджують автокефалію України.

Читайте також: Як РПЦ заважає переходу парафій до Православної церкви України: заява Епіфанія

Прес-секретар глави РПЦ Кирила, Олександр Волков, назвав ПЦУ "клонованою овечкою Доллі". Він також заявив, що Константинополь через своє рішення надати автокефалію українській церкві опинився в ізоляції, передає ТАСС.

Жалюгідне видовище. Константинопольський патріархат залишився в абсолютній самотності зі своєю клонованою овечкою Доллі. Після урочистостей, які відбулися у Москві з нагоди 10 річниці інтронізації патріарха Кирила, ця самотність сприймається повністю однозначно: нікому у світовому православ’ї не потрібен розкол,
– цинічно прокоментував доленосну для української церкви подію Волков.

Зазначимо, що митрополит Епіфаній нещодавно пояснив, чому під час богослужінь у Православній церкві України згадують патріарха Кирила. Це відбувається суто для дотримання канонічного порядку. За словами Епіфанія, за очільника РПЦ не моляться, а просто виконують приписи православної церкви і ті, що містяться у Томосі.

Що таке інтронізація? Це – урочисте богослужіння, під час якого відбувається зведення на престол новообраного предстоятеля церкви. Інтронізацію здійснюють під час божественної літургії, під час якої новообраного очільника церкви одягають в одяг предстоятеля.

Як Епіфаній став предстоятелем ПЦУ та що ще про нього відомо?Восени 2018 року Синод Вселенського патріархату дозволив створити єдину помісну церкву в Україні. Вже у грудні відбувся Об'єднавчий собор, тобто в єдину помісну церкву об’єднались усі українські православні церкви. Ця єдина церква отримала назву Православна церква України.

У січні 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ та передав його церкві.

Предстоятелем ПЦУ став Епіфаній (у миру Сергій Думенко) – митрополит Переяславський та Білоцерківський. Він був "правою рукою" Філарета в церковному управлінні УПЦ КП.

Народився Епіфаній на Одещині в сім’ї робітників. Його дитинство та шкільні роки пройшли на Буковині. Навчався у Київській Духовній Семінарії, Київській Духовній Академії, Афінському Національному Університеті (на філософському факультеті). У чернецтво постригся у 2007 році у Михайлівському Золотоверхому монастирі, тоді й отримав ім’я Епіфаній.

Епіфаній є членом Національної Спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, а також ректором Київської православної богословської академії. Майже досконало знає грецьку мову, що може дозволити йому проводити прямі перемовини із Вселенським патріархатом.

Що відомо про главу Православної церкви України митрополита Епіфанія: відео