Така зустріч є потужним сигналом про готовність співпраці двох країн, і вона може мати справді позитивні наслідки. Детальніше про те, чого очікувати від цієї зустрічі, 24 Каналу розповів політичний діяч зі США Юрій Рашкін.
Дивіться також Китай проти США: хто має титул найбагатшої країни світу
Які важливі теми можуть зачепити Байден та Сі
На зустріч Сі Цзіньпіна та Джо Байдена покладають справді багато надій. Особливо після візиту очільника МЗС Китаю до Вашингтона та заяв про готовність до співпраці зі США з боку Сі.
Адміністрація (Байдена – 24 Канал) вірить, що потрібно підтримувати стосунки та комунікацію з Китаєм, мовляв, це понижує градус, а ситуація у світі є спокійнішою. Поки це не Байден у Пекіні, а Сі Цзіньпін у Сан-Франциско. Важливо насамперед запобігти війні,
– наголосив Юрій Рашкін.
Для Сполучених Штатів війна з Китаєм – це дуже дорого. Це й близько не стоїть з тими сумами, які США виділяють на військову допомогу Україні.
"У новинах пишуть, що ми все ближче до третьої світової війни. Але якщо глянути на політиків, зокрема Байдена, то він намагається відтягнути нас від гарячої фази цієї третьої світової. І мовиться про ядерну війну. Не знаю, хто виграє на виборах у Штатах після ядерної війни", – зіронізував Рашкін.
Найкращим розвитком подій під час цієї зустрічі була б певна домовленість між Штатами та Китаєм про економічне, а не військове змагання. Звісно, дуже гарним, хоч і не дуже реалістичним сценарієм, було б переконати Сі Цзіньпіна, що не потрібно працювати з Росією.
Юрій Рашкін про можливі результати розмови Сі та Байдена: дивитись відео
Зустріч Байдена та Сі: що відомо
- Наприкінці жовтня у виданні Reuters повідомили, що очільник китайського МЗС Ван Ї разом з американськими посадовцями довго обговорювали можливість зустрічі Сі Цзіньпіна й Джо Байдена. Відбувалось це на тлі першого за 5 років приїзду Ван Ї до Вашингтона. До слова, китайський міністр тоді зустрівся із президентом США.
- Як вдалось з'ясувати журналістам, домовитись вдалось про зустріч лідерів на полях саміту АТЕС, що відбуватиметься з 11 до 17 жовтня у Сан-Франциско.
- Цікаво зауважити, що напередодні візиту Ван Ї до Вашингтона, Сі Цзіньпін надіслав листа до Національного комітету з американсько-китайських відносин, штаб-квартира якого – у Нью-Йорку. Лідер КНР зазначив, що готовий співпрацювати зі США. Він закликав до встановлення більш стабільних двосторонніх зв'язків, заснованих на принципі мирного співіснування.