Митну декларацію треба заповнювати, якщо у вас зі собою більше 10 тисяч євро готівкою, більше 2х мобільних телефонів, комп’ютерів або годинників.

А Далі паспортний контроль. Головна умова подорожі без візи - біометричний паспорт. Та українці, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка,теж зможуть в'їжджати на територію ЄС. Але навіть із біометричним паспортом прикордонники можуть запитати про документи, які підтверджують мету візиту.

Необхідні документи для безвізової поїздки.

- бронювання готелю;
- лист із запрошенням від родича або іншої приватної особи, яка легально проживає у країні ЄС;
- зворотній квиток;
- виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;
- поліс медичного страхування;
- поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Та цього для поїздок мало. Поцікавляться на кордоні і про гроші. Для мандрівників розробили спеціальну карту Європи. В ній детальна інформація про кожну країну ЄС, а також скільки коштів потрібно мати з собою.

Найдешевша Угорщина через кордон пропустять, навіть, якщо плануєте жити на 3 євро у день. У Німеччину їхати дорожче. З собою треба взяти мінімум 45 євро. А в Естонію аж 85.

Досвід грузинів, які вже два місяці користуються безвізовим режимом, довів, що прикордонники рідко зупиняють мандрівників. З квітня повернули лише декілька десятків осіб.

Читайте також: Шлях тривалістю в 10 років: як Україна йшла до омріяного безвізу з Євросоюзом